Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

THY uçağında radyasyon sızıntısı alarmı

Hindistan Indira Gandhi  Havalimanı’nda Türk Hava Yolları’na ait kargo uçağında radyasyon taraması yapıldı. Sabah saatlerinde THY merkez binasına bomba gibi düşen haber de Türk Hava Yolları kargo uçağının Hindistan’ın başkenti Yeni..

Kategori: Havacılık haberleri

Hindistan Indira Gandhi  Havalimanı’nda Türk Hava Yolları’na ait kargo uçağında radyasyon taraması yapıldı.

Sabah saatlerinde THY merkez binasına bomba gibi düşen haber de Türk Hava Yolları kargo uçağının Hindistan’ın başkenti Yeni Dehli’de bulunan Indira Gandhi Havalimanı’nda radyasyon sızıntısı olduğu ve uçakta inceleme yapılacağı bildirildi.Hemen Hindistan’da yetkililerle irtibata geçen THY yönetimi olayı araştırdı ve uçakta tıbbi sevkiyat yapıldığı ve uçakta radyoaktif sızıntının olduğu cevabını aldı.Uçakta nükleer uzmanları tarafından geniş çaplı araştırmanın yapılacağını THY tarafına iletildi.

Nükleer uzmanlarınca yapılan taramada herhangi bir radyoaktif sızıntıya rastlanmadığı ve olayın kanser tedavi için sipariş edilmiş sodyum iyodür maddesi olduğu öğrenildi.

 

Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri