Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

THY uçağında bulunan not havalimanını kapattırdı

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Hannover seferini yapan yolcu uçağında bulunan bomba yazılı not nedeniyle uçağın inişi sonrasında havalimanı hava trafiğine kapatıldı. THY’nin TK 1555 sefer sayılı İstanbul-Hannover uçağı saat 16:30’da Hannover..

Kategori: Havacılık haberleri

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Hannover seferini yapan yolcu uçağında bulunan bomba yazılı not nedeniyle uçağın inişi sonrasında havalimanı hava trafiğine kapatıldı.

THY’nin TK 1555 sefer sayılı İstanbul-Hannover uçağı saat 16:30’da Hannover Havalimanı’na iniş için alçalmaya başladığı esnada uçakta son kontrollerini yapan kabin memuru,uçağın tuvalet bölümünde peçete üzerine  “Bomba” yazılı kağıdı buldu.Durumu hemen uçağın kaptan pilotuna bildirilmesi sonrasında pilot,hava trafik kontrol kulesi ile irtibata geçti.Almanya yerel saati ile 16:50’de sorunsuz bir şekilde Hannover Havalimanı’na iniş yapan uçakta bulunan yolcular uçağın güvenli alana çekilmesi sonrası uçaktan tahliye edildi.Alman polisinin yolcuların tahliyesi sonrasında bomba arama köpekleri ile uçağı didik didik aradı.Yaklaşık 1 saat süren arama esnasında uçakta herhangi bir bomba izine rastlanmadı.

Uçağın aranması sırasında Hannover Havalimanı sivil hava trafiğine kısa süreliğine kapatılırken uçaklar başka havaalanına yönlendirildi.Türk Hava Yolları’na 2015 yılı içerisinde bir çok kez bomba ihbarı yapılması nedeniyle uçaklarda arama yapılmış,bir ihbarıda havayolunda görevli bir kabin memuru yapmıştı.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri