Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

THY uçağında bomba araması yapıldı

Türk Hava Yolları’na ait yolcu uçağında sabaha karşı bomba araması yapıldı. İstanbul-Kahire seferini yapmak üzere İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan 135 yolcusu ile saat 03.00’de kalkan yolcu uçağında bulunan sahipsiz bir cep..

Kategori: Havacılık haberleri

Türk Hava Yolları’na ait yolcu uçağında sabaha karşı bomba araması yapıldı.

İstanbul-Kahire seferini yapmak üzere İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan 135 yolcusu ile saat 03.00’de kalkan yolcu uçağında bulunan sahipsiz bir cep telefonu nedeniyle kaptan pilot uçağın geri dönmesine karar verdi.Kule ile irtibata kuran pilot olayı yetkililere bildirerek pist ve çevresinde güvenlik alınmasını talep etti.Sorunsuz bir şekilde havalimanına inen uçak hemen apron kısmında bulunan boş bir alana çekilerek,uçakta arama yapıldı.Bomba imha uzmanları tarafından yapılan arama çalışmaları 3 saat sürdü.

Uçakta yapılan aramalar sonrası kaptan pilotun tehlike olarak gördüğü sahipsiz cep telefonunun önceki bir seferden bir yolcu tarafından unutulduğu anlaşıldı.Yolcuları tekrar uçağa alan uçak tekrar Kabil’e doğru hareket etti.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri