Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

THY Uçağı Tek Motor İle İniş Yaptı

Türk Hava Yolları’na ait yolcu uçağı seyir halindeyken sağ motoruna yıldırım düştü.Uçak tek motor ile inmek zorunda kaldı. İstanbul-İzmir seferini gerçekleştiren TK 2348 sefer sayılı THY uçağı içerisinde bulunan 112..

Kategori: Havacılık haberleri

Türk Hava Yolları’na ait yolcu uçağı seyir halindeyken sağ motoruna yıldırım düştü.Uçak tek motor ile inmek zorunda kaldı.

İstanbul-İzmir seferini gerçekleştiren TK 2348 sefer sayılı THY uçağı içerisinde bulunan 112 yolcu ile birlikte İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na inişe geçtiği esnada sağ motoruna yıldırım çarptı.Sağ motorun devre dışı kalması ile birlikte uçak tek motor ile pistte tekerlek koydu.Başarılı bir şekilde uçağı indirmeyi başaran kaptan pilotun tecrübesi ile olası bir kazanın önüne geçtiği ifade ediliyor.Yolcular iniş sırasında uçağın kanat kısmında alev çıktığını ve tedirgin olduklarını söyledi.

Yetkiler,İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nın da teknolojik donamının bu tür olaylara karşı hazırlıklı olduğu açıkladı.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri