Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

THY UÇAĞI NEWYORK’TA MAHSUR KALDI

Türk Hava Yolları’nın Airbus 340 tipi uçağı Newyork’ta arızalandı.Lastikleri arızalanan uçağa dünden beri lastik bulunamıyor. Olay dün Türkiye saati ile 16.30’da Newyork’ta  meydana geldi.Thy’ye ait “İstanbul”  isimli uçak iki lastiği..

Kategori: Havacılık haberleri

Türk Hava Yolları’nın Airbus 340 tipi uçağı Newyork’ta arızalandı.Lastikleri arızalanan uçağa dünden beri lastik bulunamıyor.

Olay dün Türkiye saati ile 16.30’da Newyork’ta  meydana geldi.Thy’ye ait “İstanbul”  isimli uçak iki lastiği patlaması üzerine ‘newyork’tan ayrılamadı.Amerika’da uçağa lastik arandığı ancak hemen bulunamaması üzerine uçak Newyork’ta mahsur kaldı.

Olayla ilgili açıklama yapan THY Basın Müşaviri Ali Genç “New York İstanbul seferini yapacak olan TK-02 sefer sayılı uçağımız kalkışa geçtiği sırada pist başına giderken iki lastiği patlıyor.Uçak lastiklerinin değişmesi için parka çekiliyor. Patlayan iki lastik değişiyor ancak kural gereği patlak lastiklerini yanındaki diğer iki lastiğin de değişmesi gerekiyor.Oradaki arkadaşlarımız değişmesi gereken iki lastiği arıyorlar.Bu nedenle yolcularımızdan isteyenler otele isteyenler de evlerine gönderildi.Uçağımız birkaç saatlik bir gecikme daha yapacak” dedi.

Uçağın bugün 9.55’te Türkiye’de olması gerekiyordu.

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri