Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

THY UÇAĞI NEWYORK’TA MAHSUR KALDI

Türk Hava Yolları’nın Airbus 340 tipi uçağı Newyork’ta arızalandı.Lastikleri arızalanan uçağa dünden beri lastik bulunamıyor. Olay dün Türkiye saati ile 16.30’da Newyork’ta  meydana geldi.Thy’ye ait “İstanbul”  isimli uçak iki lastiği..

Kategori: Havacılık haberleri

Türk Hava Yolları’nın Airbus 340 tipi uçağı Newyork’ta arızalandı.Lastikleri arızalanan uçağa dünden beri lastik bulunamıyor.

Olay dün Türkiye saati ile 16.30’da Newyork’ta  meydana geldi.Thy’ye ait “İstanbul”  isimli uçak iki lastiği patlaması üzerine ‘newyork’tan ayrılamadı.Amerika’da uçağa lastik arandığı ancak hemen bulunamaması üzerine uçak Newyork’ta mahsur kaldı.

Olayla ilgili açıklama yapan THY Basın Müşaviri Ali Genç “New York İstanbul seferini yapacak olan TK-02 sefer sayılı uçağımız kalkışa geçtiği sırada pist başına giderken iki lastiği patlıyor.Uçak lastiklerinin değişmesi için parka çekiliyor. Patlayan iki lastik değişiyor ancak kural gereği patlak lastiklerini yanındaki diğer iki lastiğin de değişmesi gerekiyor.Oradaki arkadaşlarımız değişmesi gereken iki lastiği arıyorlar.Bu nedenle yolcularımızdan isteyenler otele isteyenler de evlerine gönderildi.Uçağımız birkaç saatlik bir gecikme daha yapacak” dedi.

Uçağın bugün 9.55’te Türkiye’de olması gerekiyordu.

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri