Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

THY Teknik A.Ş Grev Kararını İptal Etti

Geçen hafta içerisinde Hava-iş sendikasının THY Tenik A.Ş’nin çalışanlarına karşı yükümlülüklerini yerine getirmediği gerekçesiyle almış olduğu grev kararını dün gece saatlerine kadar sürdürülen görüşmeler neticesinde iptal etti. Hava-İş yetkililerin çalışanların..

Kategori: Havacılık haberleri

Geçen hafta içerisinde Hava-iş sendikasının THY Tenik A.Ş’nin çalışanlarına karşı yükümlülüklerini yerine getirmediği gerekçesiyle almış olduğu grev kararını dün gece saatlerine kadar sürdürülen görüşmeler neticesinde iptal etti.

Hava-İş yetkililerin çalışanların lehine kararların alındığını belirterek şu ifadeleri kullandı “21 Ocak Cuma günü işveren yetkililerinden gelen uyuşmazlıkla ilgili görüşme teklifi üzerine sendika Genel Başkanımız ve THY Teknik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanının katıldığı toplantıda alınan kararla, 22 Ocak 2011 tarihinde teknik düzeyde görüşmeler yeniden başlatılmış ve bu görüşmelerde gelinen son nokta tüm kurullarımızla birlikte değerlendirilmiş, 23 Ocak 2011tarihinde oybirliği ile sözleşmenin imzalanmasına karar verilmiştir”

Ayrıca “İşverenin teknisyen işe giriş ücretlerinin düşürülmesi, performans kriterlerine göre ödül verilmesi, dışarıdan alınacak tecrübeli teknisyenlerin üst harflerden başlatılması gibi karşı teklifleri kabul edilmemiştir” açıklaması metni duyuruldu.

İşte yeni anlaşmanın ayrıntıları:

  • Geçen dönem toplu iş sözleşme imza tarihinden sonra işe giren personelin halen kullanamadığı THY A.O’daki usul ve şartlarda pas hakkı, eksiksiz tüm personele sağlanmıştır.
  • THY A.O’da önemli bir kazanım olan 8. Madde de aynı şekliyle toplu iş sözleşmesine geçirilmiştir.
  • Mevcut yıllık izinlerde 30 gün dışındaki izinler 2’şer gün arttırılmıştır.
  • İşyerine getirip götürmede işverence servis sağlanamayan işyerleri için 10 km için 1 litre karşılığı benzin ücreti tutarında taşıma ücreti sağlanmıştır.
  • Yurt içi yolluk miktarının günlük 33 TL’den 40 TL’ye çıkarılması sağlanmıştır.
  • TİS farklarının antlaşma tutanağı imza tarihinden itibaren 1 ay içinde ödenmesi hükme bağlanmıştır.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri