Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

THY rezervasyon

Havacılık alanında küresel bir marka olan hava yolu şirketi olan Türk Hava Yolları,yılda milyonlarca yolcuya vermiş olduğu kusursuz hizmet anlayışı ile takdir topluyor.Uçak biletlerini internet,çağrı merkezi ve bilet satış ofislerinden..

Kategori: manşet haberler

Havacılık alanında küresel bir marka olan hava yolu şirketi olan Türk Hava Yolları,yılda milyonlarca yolcuya vermiş olduğu kusursuz hizmet anlayışı ile takdir topluyor.Uçak biletlerini internet,çağrı merkezi ve bilet satış ofislerinden temin eden  yolcuların en fazla kullanmış olduğu yöntem olan kesin bilet kesimi yerine bilet rezervasyonu hakkında gelen soruları bir araya getirdiğimizde akıllarda kalan sorulara cevap vereceğimizi umuyoruz.

-Türk Hava Yolları’nda rezervasyon nasıl yaptırabilirim?

Türk Hava Yolları’nda rezervasyon için resmi internet sitesi,çağrı merkezi,mobil uygulama ve bilet satış ofislerinden satın almak istediğiniz uçak bileti için rezervasyon yaptırabilirsiniz.

-THY rezervasyon sorgulamamı nasıl yapabilirim?

Türk Hava Yolları’ndan  yapılmış olan rezervasyonlarınızı BURADAN sorgulayabilirsiniz.Türk Hava Yolları tarafından size verilen rezervasyon kodu ile sorgulamayı yapabilirsiniz.

-Yedek sırası nedir ve neye göre belirlenmektedir?

Türk Hava Yolları özellikle uzun mesafeli yolculuklar öncesinde uçakta seyahat öncesi yolculardan gelmeme ihtimalleri üzerine yedek yolcu adı altında rezervasyon yapmaktadır.Bu yedek yolcuların öncelik sırası;yedeğe yazılış tarihi,yedeğine yazılmış olduğu bilet fiyatı ve sistemin belirlediği kriterlere göre otomatik olarak belirleniyor.Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta,yedek yolcu olarak kayıt ettiren yolcular,havalimanında check-in kontuar görevlisine başvurarak kendisini “Alan yedeği” olarak kayıt ettirmelidir.Sisteme kayıt sırasına göre de sistem otomatik olarak sıralamasını oluşturmaktadır.Yedek yolcu alımı yapılan uçuş için sıralamaya göre yolcular kabul edilmektedir.

-Yedek sırasının bize geldiğinden nasıl haberim olacak?

Yedek olarak kayıtlı olduğunuz uçuş onaylanması durumunda Türk Hava Yolları;Sms,telefon ve e-posta ile size ulaşacaktır.

-Bilet satın aldığım uçuşa fazla rezervasyon yapıldığı için uçamadım,ne yapmam gerekiyor?

Dış hat uçuşlarında ortaya çıkan bu sorunlarda yapmanız gereken havalimanında bulunan THY ofisine başvurmaktır.THY size mağduriyete yol açtığından dolayı tazminat ödeyecektir.

-Almış olduğum biletler için yapılan sınıflandırma niçin yapılıyor?

Satın almış olduğunuz biletlerin alış tarihleri,seyahat ettiğiniz yerde kalınacak süre gibi kriterlere göre belirlenmiş bir bilet fiyatlandırma politikasıdır.Bilet sınıfları uçakta size yapılacak olan hizmete doğrudan etki eder.

-Her uçuşta ayrılan sınıflandırılmış uçak biletlerinin sayısı aynı mıdır?

Filoda yer alan bir çok uçak tipi ve buna bağlı yolcu sayısı bulunmaktadır.Bu uçak tiplerine göre de sayılar değişebilmektedir.

-Code-Share nedir?

Bir veya daha fazla hava yolu şirketinin ortak yapmış olduğu uçak seferlerinde kendi şirketine ait uçuş kodu ve numarasını kullanarak bilet satışı yapmasıdır.

-Son zamanlar hava şartları veya grevler nedeniyle uçuşlarda iptaller yaşanıyor.Bana bu iptal veya değişiklikler hakkında bilgi veriliyor mu?

Olması muhtemel iptal veya değişiklikler hakkında hava yolu şirketi tarafınıza ulaşacaktır.

-THY resmi internet sitesiden grup rezervasyonu yapamıyorum

Türk Hava Yolları’ndan yapılacak grup rezervasyonlarını bilet satış ofislerinden yapmanız gerekmektedir.

 

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri