Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

THY Polonya Havayolları İle Anlaştı

Türk hava yolları gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Yapılan yeni anlaşmalarla birlikte sefer sayılarını arttıran THY Türk Hava Yolları son olarak LOT Polonya Havayolları ile yapmış olduğu anlaşma sonucu İstanbul..

Kategori: Havacılık haberleri

Türk hava yolları gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Yapılan yeni anlaşmalarla birlikte sefer sayılarını arttıran THY Türk Hava Yolları son olarak LOT Polonya Havayolları ile yapmış olduğu anlaşma sonucu İstanbul – Varşova Hattında 5. Frekans seferlerine başlıyor.

İstanbul – Varşova hattında haftada 4 sefer icra eden (THY) türk Hava Yolları ve LOT Polonya Havayolları 29 mayıs 2014 tarihi itibari ile Haftada 5. frekans seferlerini gerçekleştirerek daha fazşa uçuş altertnatifi sunmakta.

İki Ülke arasında yapılan Codeshare Anlaşması neticesinde İstanbul – Varşova hattında ortak uçuşlar düzenlenmekte olup yeni seferlerde yine bu anlaşma kapsamına dahil edileceği belirtildi.

Türk Hava Yolları ile LOT Polonya havayolları arasında karşılıklı ortak uçuşlara ek olarak LOT Polonya Havayollarının Brüksel Viyana ve Krakow seferlerine Türk Hava Yolları ayrıca Türk Hava Yollarının Kahire, Amman, Yeni Delhi,Bombay, ve ankara seferlerine ise kod koyacak olup yeni ortak uçuşlar 01 Temmuz 2014 tarihi itibiri ile bayşlayacağı duyuruldu.

Türk Havayolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil konu ile ilgili “Varşova hattındaki frekans artışımızdan ve değerli ortağımız LOT Polonya Havayolları ile mevcut ticari işbirliğimizi genişletmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Kapsamı genişletilmiş yeni anlaşma sayesinde yolcularımıza İstanbul ve Varşova üzerinden aktarmalı seferler ile daha fazla uçuş alternatifi sağlamış olacağız. Star İttifakı’na üye iki taşıyıcı olarak birbirimizin uçuş ağını besleyerek ülkelerimiz arasında bir köprü kurmayı hedefliyoruz” şekilinde açıklamada bulunurken,

LOT Polonya Havayolları Genel Müdürü Sebatian Miksosz “Türk Hava Yolları ve LOT Polonya Havayolları Star İttifakı üyesidir. Havayollarımız arasında uzun yıllardır verimli bir işbirliği söz konusu olmuştur. Şimdi, bunu daha da güçlendirmekten dolayı memnunuz. Bu şekilde, Şirketin ticari açıdan yeniden yapılandırılması ve güçlendirilmesi süreçlerini de desteklemiş oluyoruz. İstanbul-Varşova güzergahındaki uçuşlara yönelik pazar talebi büyüyor, dolayısı ile bu kararımız, yolcularımızın menfaatini sağlamaya yönelik olarak doğal şekilde alınmış bir karar. Daha fazla yer bulma imkanı ve her iki taşıyıcı için de eşit şans anlamına geliyor.” şeklinde açıklamada bulunarak konu ilgili memnuniyetini dile getirdi.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: mavi_dus (Tolga Savaş)
...

Kapali

Havacılık Haberleri