Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

THY Pilot Nasıl Olunur?

    Pilot Olmak İstiyorsunuz ancak Nasıl Pilot Olunur bilmiyorsunuz. Bu Yazımızda elimizden geldiği kadar Türk Hava Yolları Pilotu Nasıl olurunur öncelikle bundan bahsedelim. Eğer maddi imkanınız varsa yaklaşık olarak..

Kategori: Havacılık haberleri, Pilot Olmak İstermisiniz
    Pilot Olmak İstiyorsunuz ancak Nasıl Pilot Olunur bilmiyorsunuz. Bu Yazımızda elimizden geldiği kadar Türk Hava Yolları Pilotu Nasıl olurunur öncelikle bundan bahsedelim. Eğer maddi imkanınız varsa yaklaşık olarak 65 70 bin euro civarında para ödeyerek ozel pilotluk kurslarına gidip gerekli sertifikaları aldıktan sonra THY insan kaynakları bölümünden başvurunuzu yaparak sonrasında normal prosedürleri izleyip pilot olabilirsiniz.

ikinci bir seçenek ise THY Akademi‘ye başvurmak. yine burada da pilotluk için gerekli lisansları alarak Türk Hava Yolları bünyesinde işe başlayabiliyorsunuz. THY Akademiye girmek ise hiçte o kadar kolay değil tabi ki, bunun için bir takım ön mülakatlardan geçiyorsunuz mülakat aşamasında ise İngilizce’nin hem konuşma yazma ve anlama konusunda üst düzey bilgiye sahip olmalısınız. bunların arasında en önemlisi ise lisan yani konuşma bunun önemi gerçekten çok büyük.

THY Akademi de ücret konusunda çeşitlilik bulunmakta, ücretsiz eğitim alarak belli bir süre sözleşme imzalıyor sonrasında bu sözleşme  boyunca işe başladıktan sonra maaşınızın bir kısmı kesilip aldığınız kursun ücreti ödenıyor, yada ücretini ödeyerek sözleşme imzalamadan işe başlayabilirsiniz.

 THK Üniversitesi ve anadolu Üniversitesi gibi üniversitelerde de ücretsiz pilotluk eğitimi verilmektedir. bu okullarda bazı özel üniversitelerde başta olmak üzere bu üniversitelerde burslu eğitim görmek mümkün ancak eğitim esnasında başarı ortalamanızın düşmesi durumunda bu verilen bursta kademeli olarak düşüyor ve en sonunda tamamen ücretli eğitim almak zorunda kalabiliyorsunuz.

Türk Hava Yolları ve diğer hava yolu şirketlerinin pilot alım ilanları,pilotluk eğitimleri hakkında bilgiler elimize ulaştıkça siz değerli ziyaretçilerimize web sitemizden bu bilgileri paylaşacağız.

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: mavi_dus (Tolga Savaş)
...

Kapali

Havacılık Haberleri