Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

THY Pilot Nasıl Olunur?

    Pilot Olmak İstiyorsunuz ancak Nasıl Pilot Olunur bilmiyorsunuz. Bu Yazımızda elimizden geldiği kadar Türk Hava Yolları Pilotu Nasıl olurunur öncelikle bundan bahsedelim. Eğer maddi imkanınız varsa yaklaşık olarak..

Kategori: Havacılık haberleri, Pilot Olmak İstermisiniz
    Pilot Olmak İstiyorsunuz ancak Nasıl Pilot Olunur bilmiyorsunuz. Bu Yazımızda elimizden geldiği kadar Türk Hava Yolları Pilotu Nasıl olurunur öncelikle bundan bahsedelim. Eğer maddi imkanınız varsa yaklaşık olarak 65 70 bin euro civarında para ödeyerek ozel pilotluk kurslarına gidip gerekli sertifikaları aldıktan sonra THY insan kaynakları bölümünden başvurunuzu yaparak sonrasında normal prosedürleri izleyip pilot olabilirsiniz.

ikinci bir seçenek ise THY Akademi‘ye başvurmak. yine burada da pilotluk için gerekli lisansları alarak Türk Hava Yolları bünyesinde işe başlayabiliyorsunuz. THY Akademiye girmek ise hiçte o kadar kolay değil tabi ki, bunun için bir takım ön mülakatlardan geçiyorsunuz mülakat aşamasında ise İngilizce’nin hem konuşma yazma ve anlama konusunda üst düzey bilgiye sahip olmalısınız. bunların arasında en önemlisi ise lisan yani konuşma bunun önemi gerçekten çok büyük.

THY Akademi de ücret konusunda çeşitlilik bulunmakta, ücretsiz eğitim alarak belli bir süre sözleşme imzalıyor sonrasında bu sözleşme  boyunca işe başladıktan sonra maaşınızın bir kısmı kesilip aldığınız kursun ücreti ödenıyor, yada ücretini ödeyerek sözleşme imzalamadan işe başlayabilirsiniz.

 THK Üniversitesi ve anadolu Üniversitesi gibi üniversitelerde de ücretsiz pilotluk eğitimi verilmektedir. bu okullarda bazı özel üniversitelerde başta olmak üzere bu üniversitelerde burslu eğitim görmek mümkün ancak eğitim esnasında başarı ortalamanızın düşmesi durumunda bu verilen bursta kademeli olarak düşüyor ve en sonunda tamamen ücretli eğitim almak zorunda kalabiliyorsunuz.

Türk Hava Yolları ve diğer hava yolu şirketlerinin pilot alım ilanları,pilotluk eğitimleri hakkında bilgiler elimize ulaştıkça siz değerli ziyaretçilerimize web sitemizden bu bilgileri paylaşacağız.

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: mavi_dus (Tolga Savaş)
...

Kapali

Havacılık Haberleri