Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

THY Kabin Memuru Başvurusunda Patlama

THY İki yabancı dil bilen kabin memuru ihtiyacını karşılamak üzere yeni bir ilan yayınladı. İlanda özellikle altı çizilen nokta ise başvuran adayın iki yabancı dil bilmesinin tercih sebebi olması. Türk..

Kategori: Kabin Memuru

THY İki yabancı dil bilen kabin memuru ihtiyacını karşılamak üzere yeni bir ilan yayınladı. İlanda özellikle altı çizilen nokta ise başvuran adayın iki yabancı dil bilmesinin tercih sebebi olması. Türk Hava Yolları uçuş yaptığı ülkelerin dilini bilen en az bir kabin memuru personelini uçuşta görevlendiriyor. Bu nedenle farklı dilleri bilen kabin memuru açığının oluşması nedeniyle yani bir ilan yayınlayarak bu açığı kapatmayı hedefliyor.

 

Türk Hava Yollarının son yayınladığı ilana rekor başvuru yapıldı. 18 ayrı dilde konuşmaya hakim kabin memuru adaylarını arayan thy İngilizceye ilave olarak Arapça, Almanca, Fransızca, Çince, İspanyolca, Japonca, Malayca/Malay Dili, Farsça, İtalyanca, Rusça, Portekizce, Korece, Tayca, Svahili, Endonezce, Hintçe, Vietnamca, Felemenkçe dillerini bilen adayların başvuru yapmasını istemişti. bunun üzerine ilana rekor başvuru yapılarak 10 bin adayın başvurduğu açıklandı.

İstenen yabancı dillerin arasında sadece bir dilde başvuru yapılmadığı öğrenilirken en çok başvurunun ise Almanca dilinde olduğu öğrenildi. 12 kişi Afrika dillerinden olan Svahilice, 7 kişi Tayca, 5 kişi Vietnamca,106 kişi Japonca,74 kişi Çince, 61 kişinin ise Korece dillerine başvuru yaptı. yapılan mülakatlar nedicesinde belirlenen adaylar eğitim sürecinden geçirilerek Türk Hava Yollarının seferlerinde görev yerlerini alacak.

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: mavi_dus (Tolga Savaş)
...

Kapali

Havacılık Haberleri