Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

THY Kabin Memuru Başvurusunda Patlama

THY İki yabancı dil bilen kabin memuru ihtiyacını karşılamak üzere yeni bir ilan yayınladı. İlanda özellikle altı çizilen nokta ise başvuran adayın iki yabancı dil bilmesinin tercih sebebi olması. Türk..

Kategori: Kabin Memuru

THY İki yabancı dil bilen kabin memuru ihtiyacını karşılamak üzere yeni bir ilan yayınladı. İlanda özellikle altı çizilen nokta ise başvuran adayın iki yabancı dil bilmesinin tercih sebebi olması. Türk Hava Yolları uçuş yaptığı ülkelerin dilini bilen en az bir kabin memuru personelini uçuşta görevlendiriyor. Bu nedenle farklı dilleri bilen kabin memuru açığının oluşması nedeniyle yani bir ilan yayınlayarak bu açığı kapatmayı hedefliyor.

 

Türk Hava Yollarının son yayınladığı ilana rekor başvuru yapıldı. 18 ayrı dilde konuşmaya hakim kabin memuru adaylarını arayan thy İngilizceye ilave olarak Arapça, Almanca, Fransızca, Çince, İspanyolca, Japonca, Malayca/Malay Dili, Farsça, İtalyanca, Rusça, Portekizce, Korece, Tayca, Svahili, Endonezce, Hintçe, Vietnamca, Felemenkçe dillerini bilen adayların başvuru yapmasını istemişti. bunun üzerine ilana rekor başvuru yapılarak 10 bin adayın başvurduğu açıklandı.

İstenen yabancı dillerin arasında sadece bir dilde başvuru yapılmadığı öğrenilirken en çok başvurunun ise Almanca dilinde olduğu öğrenildi. 12 kişi Afrika dillerinden olan Svahilice, 7 kişi Tayca, 5 kişi Vietnamca,106 kişi Japonca,74 kişi Çince, 61 kişinin ise Korece dillerine başvuru yaptı. yapılan mülakatlar nedicesinde belirlenen adaylar eğitim sürecinden geçirilerek Türk Hava Yollarının seferlerinde görev yerlerini alacak.

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: mavi_dus (Tolga Savaş)
...

Kapali

Havacılık Haberleri