Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

THY Kabin Memuru Adayları Eğitim Aşamaları

Türk Hava Yolları (THY) Filosunu gün geçtikçe geliştirerek dünyanın sayılı Hava yolu şirketleri arasına ismini yazdırmayı başardı. Yeni hatların açılması ve ek seferlerin artması nedeniyle kabin memuru ihtiyacı oluşan Türk..

Kategori: Kabin Memuru

Türk Hava Yolları (THY) Filosunu gün geçtikçe geliştirerek dünyanın sayılı Hava yolu şirketleri arasına ismini yazdırmayı başardı. Yeni hatların açılması ve ek seferlerin artması nedeniyle kabin memuru ihtiyacı oluşan Türk Hava Yolları’nda yeni bir alım gündeme geldi. Dünyada zirveyi hedefleyen bir kurumun bir parçası olabilmek ise hiçte kolay değil. bu ağır sorumluluğun bilincinde olan Kabin Memuru adayları zorlu mülakat aşamalarından ve eğitimlerden başarılı bir şekilde çıkmak zorunda.

 Türk hava Yolları kabin Memuru Adayları uçak içerisinde oluşabilecek tüm zorlu koşullara karşı yapılması gerekenleri tek tek uygulamalı olarak öğreniyorlar. Modern ve standartlara uygun olarak inşa edilen Türk hava Yolları Eğitim Binasında aklınıza gelebilecek tüm zorlu koşullar gerçeğe uygun olarak canlandırılıyor.  Eğitim binasının içimde bulunan havuzda kabin memuru adayları, uçağın herhangi bir sorun nedeni ile denize inmesi sonucunda yapılacakları uygulamalı olarak anlatılıyor.

Dünya standartlarında yeni oluşturulan eğitim binasında Türk hava Yolları kabin Memuru Adayları yanında diğer yabancı havayolu şirketlerinin kabin görevlileri de eğitim alıyor. Uygulamalı eğitimin önemine dikkat çeken THY Eğitim Başkanlığı uçak içerisinde oluşabilecek panik anında, yangın ve basınç düşüklüğü gibi birçok tehlikeli durumda yapılacak müdahaleleri uçağın acilen boşaltılması gibi konuları teker teker uygulamalı olarak anlatıyor.

Eğitimi alan kabin görevlilerinden Asiye D. eğitimin hem kendi güvenlikleri hemde yolcuların güvenli yolculuk yapabilmeleri için oldukça önemli olduğunu belirterek  ”Bu eğitimi alarak uçak içerisinde olası bir tehlike anında paniğe kapılmadan yerinde ve profesyonel  müdahale sayesinde olayı en az tehlikeye atlatmayı öğreniyoruz.” dedi.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: mavi_dus (Tolga Savaş)
...

Kapali

Havacılık Haberleri