Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

THY Kabin Memuru Adayları Eğitim Aşamaları

Türk Hava Yolları (THY) Filosunu gün geçtikçe geliştirerek dünyanın sayılı Hava yolu şirketleri arasına ismini yazdırmayı başardı. Yeni hatların açılması ve ek seferlerin artması nedeniyle kabin memuru ihtiyacı oluşan Türk..

Kategori: Kabin Memuru

Türk Hava Yolları (THY) Filosunu gün geçtikçe geliştirerek dünyanın sayılı Hava yolu şirketleri arasına ismini yazdırmayı başardı. Yeni hatların açılması ve ek seferlerin artması nedeniyle kabin memuru ihtiyacı oluşan Türk Hava Yolları’nda yeni bir alım gündeme geldi. Dünyada zirveyi hedefleyen bir kurumun bir parçası olabilmek ise hiçte kolay değil. bu ağır sorumluluğun bilincinde olan Kabin Memuru adayları zorlu mülakat aşamalarından ve eğitimlerden başarılı bir şekilde çıkmak zorunda.

 Türk hava Yolları kabin Memuru Adayları uçak içerisinde oluşabilecek tüm zorlu koşullara karşı yapılması gerekenleri tek tek uygulamalı olarak öğreniyorlar. Modern ve standartlara uygun olarak inşa edilen Türk hava Yolları Eğitim Binasında aklınıza gelebilecek tüm zorlu koşullar gerçeğe uygun olarak canlandırılıyor.  Eğitim binasının içimde bulunan havuzda kabin memuru adayları, uçağın herhangi bir sorun nedeni ile denize inmesi sonucunda yapılacakları uygulamalı olarak anlatılıyor.

Dünya standartlarında yeni oluşturulan eğitim binasında Türk hava Yolları kabin Memuru Adayları yanında diğer yabancı havayolu şirketlerinin kabin görevlileri de eğitim alıyor. Uygulamalı eğitimin önemine dikkat çeken THY Eğitim Başkanlığı uçak içerisinde oluşabilecek panik anında, yangın ve basınç düşüklüğü gibi birçok tehlikeli durumda yapılacak müdahaleleri uçağın acilen boşaltılması gibi konuları teker teker uygulamalı olarak anlatıyor.

Eğitimi alan kabin görevlilerinden Asiye D. eğitimin hem kendi güvenlikleri hemde yolcuların güvenli yolculuk yapabilmeleri için oldukça önemli olduğunu belirterek  ”Bu eğitimi alarak uçak içerisinde olası bir tehlike anında paniğe kapılmadan yerinde ve profesyonel  müdahale sayesinde olayı en az tehlikeye atlatmayı öğreniyoruz.” dedi.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: mavi_dus (Tolga Savaş)
...

Kapali

Havacılık Haberleri