Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

THY A.O. Yetiştirilmek Üzere Pilot Adayı Arıyor

THY,gelecekte kadrosunda istihdan edeceği pilotları seçmek üzere kurs başlattı.Personel dairesi başkanlığından yapılan açıklamaya göre başvuru yapacak adaylar aşağıda belirtilen esaslara uygun olması gerekmektedir. ÖN KOŞULLAR   -T.C. Uyruklu olmak.    -Üniversitelerin Astronomi..

Kategori: Havacılık haberleri

THY,gelecekte kadrosunda istihdan edeceği pilotları seçmek üzere kurs başlattı.Personel dairesi başkanlığından yapılan açıklamaya göre başvuru yapacak adaylar aşağıda belirtilen esaslara uygun olması gerekmektedir.

ÖN KOŞULLAR

 •   -T.C. Uyruklu olmak.
 •    -Üniversitelerin Astronomi ve Uzay Bilimleri, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar-Enformatik, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Ekonometri, Ekonomi, Ekonomi ve Finans, Ekonomi-Yönetim Bilimleri Programı, Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri Sistemleri Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Fizik, Fizik Mühendisliği,  Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği, Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Hava Trafik Kontrol, Havacılık Elektrik ve Elektroniği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, İktisat, İmalat Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, İstatistik, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, İşletme, İşletme Bilgi Yönetimi, İşletme Enformatiği, İşletme Mühendisliği, İşletme-Ekonomi, Kimya, Kimya Mühendisliği, Kimya-Biyoloji Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Metalürji ve Malzeme Mühendisliği,  Matematik, Matematik-Bilgisayar, Matematik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Meteoroloji Mühendisliği,  Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programı, Nükleer Enerji Mühendisliği, Sistem Mühendisliği, Telekominikasyon Mühendisliği, Uçak Elektrik-Elektronik, Uçak Gövde-Motor, Uçak Gövde-Motor Bakım, Uçak Mühendisliği, Uluslararası Finans, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Uluslararası İşletme (İşletmecilik), Uzay Mühendisliği, Üretim Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümlerinden lisans düzeyinde mezun olmak.
 •  Son 2 yıl içinde, TOEFL (Test of English as a Foreign Language) sınavından asgarı 520 (Normal sınav) , 190 ( Bilgisayar ortamında yapılan sınav) puan veya 68 (İnternet ortamında yapılan sınav) puan ve IELTS  (Internatıonal English Language Testing System) sınavından asgari 6.5 (akademık) puan almış olduğunu belgelemek veya THY A.O.’ nun belirleyeceği kurumun yapacağı sınavda yukarıdaki puanlara muadil başarı göstermek.
 •   31/12/1978 tarihinden sonra doğmuş olmak.
     
 •  Boy 1.65 cm’den kısa, 1.90 cm’den uzun olmamak ve boy-kilo oranı beden/kitle endeksine uygun olmak.
    
 • Sağlık şartları, uluslararası sivil havacılık teşkilatı’ nın (ICAO) Annex-1 ve JAR-FCL 3 ’e göre Class 1 havayolu nakliye pilotu şartlarına uygun olmak, (aday bu raporu,THY A.O.’ nca daha sonra duyurulacak tarihte belirtilecek hastanelerden kendi imkanları ile temin eder)
     
 •  Askerlik hizmetini tamamlamış olmak.
    
 • Daha önce THY A.O., Silahlı Kuvvetler ve diğer havacılık kuruluşlarındaki görevlerinden disiplinsizlik, sicil yetersizliği ve sağlık nedenlerinden ayrılmış olmamak.
    
 • Adli sicil kaydı olmamak. (Taksirli trafik suçları hariç)
    
 • Ortaklıktaki pilot temel eğitimi süresi sonundan itibaren başlamak üzere, Türk Hava Yolları’na 15 yıl mecburi hizmet yükümlülüğünü ve eğitim masraflarının ücretlerinden tahsilini kabul etmiş olmak.

BAŞVURU ŞEKLİ VE İZLENECEK YOL

Yukarıdaki şartları haiz olan adayların, ilana online olarak (internet üzerinden) başvurmaları gerekmektedir. İlana online olarak başvuruda bulunan adaylar, başvurusunu eksiksiz olarak tamamlayıp onayladıktan sonra karşılarına aday numarası ve şifre ekranı gelecektir.

 

Internet üzerinden başvuru yapan tüm adaylar, alım süreci boyunca katılacakları tüm aşamalara ait bilgi ve sonuçları bu aday numarası ve şifre ile takip edeceklerdir. Bu nedenle sözkonusu aday numarası ve şifrenin özenle korunması gerekmektedir.

 

 • Başvuruda bulunan ve gerekli şartları taşıyan adaylara elektronik ortam üzerinden önkayıt tarihi ve yeri bildirilecektir.
 • Adaylar önkayıt için belirtilecek yere yine belirtilecek tarihte, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı aslı ve sureti, noter onaylı diploma sureti (eğitimini yurtdişinda tamamlayanlar için denklik belgesi) ve üçüncü maddede belirtilen sınavlara ait ingilizce belgesi aslı ile şahsen katılacaklardır.
 •  İlan, yeterli görülen sayıda başvuru alınana kadar yayında kalacaktı

Daha önce yapılmış başvurular geçersizdir.

 

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri