Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Tekirdağ’da Eğitim Uçağı Düştü

Anadolu Yıldızları uçuş okuluna ait bir eğitim uçağı Tekirdağ Yenice dağına düştü.Olayda pilot sağ kurtarıldı. Anadolu Yıldızları Uçuş Okulu son sınıf  öğrencisi Arda Saçan’ın kullanmış olduğu tek kişilik eğitim uçağı..

Kategori: Havacılık haberleri

Anadolu Yıldızları uçuş okuluna ait bir eğitim uçağı Tekirdağ Yenice dağına düştü.Olayda pilot sağ kurtarıldı.

Anadolu Yıldızları Uçuş Okulu son sınıf  öğrencisi Arda Saçan’ın kullanmış olduğu tek kişilik eğitim uçağı İstanbul Hazerfen Havaalanı’ından kalkışından bir süre sonra henüz belirlenemeyen sebepten ötürü Yenice dağına çaklıldı.Kazadan sonra olay yerine intikal eden polis ve jandarma aramalar sonrasında pilot Arda Saçan’ı sağ kurtardı.Olay yerinden helikopter yardımıyla hastaneye getirilen pilot Arda Saçan hastanede tedavi altına alındı.

Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, hastane önünde yaptığı açıklamada, kaza bölgesine ulaşılıp pilotun hastaneye getirilmesinin 4 saat içinde gerçekleştiğini söyledi.

Zübeyir Kemelek, ekiplerin uçak enkazının bulunduğu yerde incelemelerini sürdürdüğünü belirterek, “öncelikle pilotun sağ olarak kurtarılması bizim için sevindirici. Uçakta bulunan pilot öğrenci pilot, şu anda olayın teknik boyutu ve kazanın oluş nedenleri üzerinde durulmuyor. Kurtarma ve sağlık sorunları ile ilgileniyoruz” diye konuştu.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri