Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Tayvan’da yolcu uçağı düştü

Tayvan’da TransAsia Hava Yolları’na ait yolcu uçağı düştü. TransAsia Hava Yolları’na ait Taipei  Songshan-Kinmen seferini yapan ATR-32 tipi yolcu uçağı kalkışından kısa bir süre sonra Keelung Nehri’ne düştü.Uçakta 53 yolcu..

Kategori: Havacılık haberleri

Tayvan’da TransAsia Hava Yolları’na ait yolcu uçağı düştü.

TransAsia Hava Yolları’na ait Taipei  Songshan-Kinmen seferini yapan ATR-32 tipi yolcu uçağı kalkışından kısa bir süre sonra Keelung Nehri’ne düştü.Uçakta 53 yolcu ve 5 mürettebat bulunuyordu.Uçakta yolculardan iki tanesinin çocuk olduğu ve uçaktaki yolcuların bir çoğu Çinli turist olduğu öğrenildi.Tayvan resmi makamları uçağın seyir halindeyken yan yatıp köprüye çarptıktan sonra düştüğünü açıkladı.Kazada 23 kişinin cansız bedeni nehirden çıkarılırken 15 kişi yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.Kaybolan 20 kişiyi arama çalışması devam ediyor.

Tayvan merkezli uçuşlar gerçekleştiren Transasia Airways’a ait GE222 seer sayılı ATR 72-500 tipi yolcu uçağı 23 Temmuz 2014 tarihinde Pescadores Adaları bölgesine acil iniş yapmak isterken kaza yapmış ve bu uçak kazasında uçakta bulunan 58 yolcu ve mürettebattan 47 kişi hayatını kaybederken 11 kişi yaralı olarak kurtulmuştu.

 

 

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri