Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Tayvan’da yolcu uçağı düştü

Tayvan’da TransAsia Hava Yolları’na ait yolcu uçağı düştü. TransAsia Hava Yolları’na ait Taipei  Songshan-Kinmen seferini yapan ATR-32 tipi yolcu uçağı kalkışından kısa bir süre sonra Keelung Nehri’ne düştü.Uçakta 53 yolcu..

Kategori: Havacılık haberleri

Tayvan’da TransAsia Hava Yolları’na ait yolcu uçağı düştü.

TransAsia Hava Yolları’na ait Taipei  Songshan-Kinmen seferini yapan ATR-32 tipi yolcu uçağı kalkışından kısa bir süre sonra Keelung Nehri’ne düştü.Uçakta 53 yolcu ve 5 mürettebat bulunuyordu.Uçakta yolculardan iki tanesinin çocuk olduğu ve uçaktaki yolcuların bir çoğu Çinli turist olduğu öğrenildi.Tayvan resmi makamları uçağın seyir halindeyken yan yatıp köprüye çarptıktan sonra düştüğünü açıkladı.Kazada 23 kişinin cansız bedeni nehirden çıkarılırken 15 kişi yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.Kaybolan 20 kişiyi arama çalışması devam ediyor.

Tayvan merkezli uçuşlar gerçekleştiren Transasia Airways’a ait GE222 seer sayılı ATR 72-500 tipi yolcu uçağı 23 Temmuz 2014 tarihinde Pescadores Adaları bölgesine acil iniş yapmak isterken kaza yapmış ve bu uçak kazasında uçakta bulunan 58 yolcu ve mürettebattan 47 kişi hayatını kaybederken 11 kişi yaralı olarak kurtulmuştu.

 

 

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri