Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

TAİLWİND HAVAYOLLARI PİLOT YETİŞTİRİYOR

Türkiye’nin en genç havayolu Tailwind Airlines,artık kendi pilotlarını kendi yetiştirmek için düğmeye bastı. Tailwind Havayolları,bilindiği üzere 19 Şubat 2010 tarihinde Tip İntibak Eğitim Organizasyonu (TRTO) yetkisini almıştı. TRTO yetkisi almaya..

Kategori: Havacılık haberleri

Türkiye’nin en genç havayolu Tailwind Airlines,artık kendi pilotlarını kendi yetiştirmek için düğmeye bastı.

Tailwind Havayolları,bilindiği üzere 19 Şubat 2010 tarihinde Tip İntibak Eğitim Organizasyonu (TRTO) yetkisini almıştı.

TRTO yetkisi almaya hak kazanan Tailwind Havayolları, böylece kendi pilotlarını kendi yetiştirebilecek.  Özellikle  lisansında type rating olmayan genç Türk pilotlara bu desteği sağlayacak olan Tailwind, aldığı yetkiyle ilk aşamada 8 öğrenci pilot adayına deneyimli eğitmen kadrosu ile eğitim vermeye başladı. Tip intibak eğitimine başlayan pilot adaylarının iki tanesi Türk Hava Kurumu’ndan , iki tanesi Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nden , iki tanesi  Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan ve birer  tane de Bon Air ve Sindel havacılıktan kaynaklıdır.
Tailwind Havayolları TRTO yetkisiyle  Tip İntibak Eğitimi’nin yanı sıra Tip İntibak/Simülatör Öğretmeni Eğitimi, Tip İntibak/Simülatör Kontrol Pilotu Eğitimi, MCC Eğitimi ve Sadece Simülatörle Yapılacak Tip İntibak Eğitimi vermeye de hak kazandı.

Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri