Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Sunexpress Ve Thy Teknik İş Birliği Yapacak

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., SunExpress ile B737-800 filosu için 10 yıllık Komponent Hizmetleri anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında, SunExpress’in ana üssü Antalya’da yedek komponent stoğu oluşturulacak, SunExpress THY Teknik’in diğer..

Kategori: Havacılık haberleri

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., SunExpress ile B737-800 filosu için 10 yıllık Komponent Hizmetleri anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında, SunExpress’in ana üssü Antalya’da yedek komponent stoğu oluşturulacak, SunExpress THY Teknik’in diğer komponent stoklarına erişebilecek, baslangıç olarak 25 adet B737-800 uçağına ait komponentler ile ilgili mühendislik ve lojistik desteği de THY Teknik tarafından sağlanacaktır.

SunExpress’e, Komponent Pool Hizmetleri’nde, THY Teknik’i tercih ettikleri için teşekkür ettiklerini belirten THY Teknik yetkilileri, SunExpress’in ana bakım sağlayıcısı olmanın gururunu taşıdıklarını söylediler.

SunExpress yetkilileri de Türk Sivil Havacılığı’nın önemli iki aktörü arasındaki iyi ilişkinin ve güçlü ortaklığın sürmesinden memnuniyet duyduklarını açıkladılar.

Türk Hava Yolları’nın (İMKB: THYAO) iştiraki olan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. bölgesinin lider bakım ve onarım merkezi olarak, Boeing ve Airbus uçaklarına gövde, motor, yedek güç ünitesi, iniş takımları ve komponent bakım hizmeti vermektedir. Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., Türkiye merkezli müşterilere ek olarak Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerinden 100’ü aşkın müşteriye İstanbul’daki bakım merkezinde istihdam ettiği 3.000’den fazla nitelikli personel ile bakım ve onarım hizmeti sunmaktadır.

7.6 Yaş ortalaması ve 5000’den fazla koltuk sayısına sahip 26 uçaklık filosu ile operasyonlarını sürdüren SunExpress, filosu ile en yüksek endüstri ve çevre standartlarını sağlamaktadır. 1 Mayıs 2010 tarihinde 20. yaşını kutlayan şirket, kuruluşundan bu yana 20 milyondan fazla yolcu taşımıştır. SunExpress, bir Türk Havayolları ve Lufthansa ortak girişimidir.

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri