Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Somali’ye İnen Yardım Uçağı Büyük Tehlike Atlattı.Uçakta Ünlü Simalarda Bulunuyordu

Yardım için Somali’ye gitmekte olan Türk Hava Yolları’na ait ‘Ordu’ isimli Boieng 737 tipi yolcu uçağı pistte inişi esnasında büyük tehlike atlattı.Uçakta Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’a eşlik etmek üzere yardım..

Kategori: Havacılık haberleri

Yardım için Somali’ye gitmekte olan Türk Hava Yolları’na ait ‘Ordu’ isimli Boieng 737 tipi yolcu uçağı pistte inişi esnasında büyük tehlike atlattı.Uçakta Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’a eşlik etmek üzere yardım kampanyasına katılan ünlü simalar bulunuyordu.

Somali’de yaşanan kuraklığa dikkat çekmek ve burada varolan açlığı tüm dünyaya duyurmak üzere Başbakan ve beraberindeki heyet Somali’ye gitti.Başbakan Somali’ye Başbakanlığa ait uçakla giderken beraberindeki hayet THY tarafından kendilerine tahsis edilen uçakla Somali’ye hareket etti.THY ait uçak Somali’ye inişi esnasında pistte zor anlar yaşadı.KAptan pilot iniş esnasında pistte aniden çıkan köpek nedeniyle uçağı ani bir reflekle yönünü değiştirdi.Uçağın bu sırada pisttin dışında bulunan sert yapraklı ağaçlara kanatları çarptı.Uçaktakiler tarafından da hissedilen bu anlar uçakta kısa süreli paniğe sebep oldu.Uçağın durması ile birlikte hemen pistte teknik ekip çağrığdı.Burada yapılan incelemelerde uçağın kanatlarında hasarlar meydana geldiği tespit edildi.

Türk Hava Yolları olay sonrasında uçağı onarmak üzere hangara çektirdi.İstanbul’dan başka bir uçak Somali’ye yollandı.Uçakta AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, İTO Başkanı Nevzat Yalçıntaş, sanatçılar Ajda Pekkan, Sertap Erener, Muazzez Ersoy, Nihat Doğan, gazeteciler, koruma ekibi ve bazı milletvekilleri de bulunuyordu.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri