Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Sırp lideri taşıyan uçak kahve yüzünden düşüyordu

Sırbistan Cumhurbaşkanını taşıyan uçağın seyir halindeyken birden irtifa kaybederek,düşme tehlikesi yaşadığı ortaya çıktı. Geçtiğimiz hafta yaşanan olayda,Roma’ya gitmek üzere Sırbistan’dan kalkış yapan ve içerisinde  Cumhurbaşkanı Tomislav Nikoliç’in olduğu Falcon 50 tipi uçak..

Kategori: Havacılık haberleri

falcon 50Sırbistan Cumhurbaşkanını taşıyan uçağın seyir halindeyken birden irtifa kaybederek,düşme tehlikesi yaşadığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta yaşanan olayda,Roma’ya gitmek üzere Sırbistan’dan kalkış yapan ve içerisinde  Cumhurbaşkanı Tomislav Nikoliç’in olduğu Falcon 50 tipi uçak birden irtifa kaybetmiş ve uçakta bulunan cumhurbaşkanı olayın nedeninin araştırılması talimatını vermişti.Sırp polisi olay sonrası yaptığı araştırma sonrası olayın gerçek nedenini ortaya çıkararak kamuoyu ile paylaştı.Uçağın ikinci pilotu olan Bojan Zoriç’in seyahat sırasında kokpitte içmek üzere olduğu kahveyi kokpit ekipmanlarının üzerine düşürmesi sonrası kahveyi temizlemek üzere hamle yaptığı ve motorlardan birinin durması nedeniyle de uçağın aniden irtifa kaybettiğini açıkladı.

 

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri