Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Sipariş İptali 2000 Kişiyi İşsiz Bırakabilir

Çin’in Airbus’a   vermiş olduğu 55 adet uçağın siparişini iptal etmesi sonrası Airbus’ın tasarruf çerçevesinde 2000 kişiyi işten çıkarma hazırlığında olduğu ifade ediliyor. Geçtiğimiz günlerde Çin’in AB tarafından konulan ve..

Kategori: Havacılık haberleri

Çin’in Airbus’a   vermiş olduğu 55 adet uçağın siparişini iptal etmesi sonrası Airbus’ın tasarruf çerçevesinde 2000 kişiyi işten çıkarma hazırlığında olduğu ifade ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde Çin’in AB tarafından konulan ve bir çok ülkenin tepkisini çeken karbon vergisi’ne tepki olarak Avrupalı uçak üretim şirketi Airbus’a daha önceden vermiş olduğu 55 uçağın alımından vazgeçtiğini duyurmuştu.Yaklaşık olarak 14 milyar dolar tutarında bir maliyetle yatırım yapılan bu uçakların üretimine başlayan Airbus,ekonomik olarak büyük bir zarar ile karşı karşıya kalmıştı.Uçak siparişlerinin iptali sonrası toplanan Airbus üst düzey yöneticileri şirketin olası bir ekonomik krizinin önüne geçmek için bir takım kararlar aldı.Bu kararların en önemlisi olarak Çin’in tam olarak 55 uçağın alımından vazgeçmesi durumunda şirket bünyesinde istihtam edilen yaklaşık 2000 kişinin işine son verilecek.

Şirketin Çin’den gelecek son karara göre önlem paketlerini uygulaması bekleniyor.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri