Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Sıcak Havalarda Uçak Nasıl Serin Kalıyor

Havanın sıcak olduğu özellikle yazın aylarında uçaklar her nedense bunaltıcı derecede sıcak olmaz.Bunun nedeni merak edilmiştir.Bu ayrıntı uçağın indikten sonra park halinde iken yer hizmetlerinin çalışmalarında gizlidir. Uçak indikten sonra..

Kategori: manşet haberler

Havanın sıcak olduğu özellikle yazın aylarında uçaklar her nedense bunaltıcı derecede sıcak olmaz.Bunun nedeni merak edilmiştir.Bu ayrıntı uçağın indikten sonra park halinde iken yer hizmetlerinin çalışmalarında gizlidir.

Uçak indikten sonra yer hizmetleri devreye girer ve uçağı diğer uçuşlara hazırlar.İşte bu süre zaafı içerisinde uçağın içerisindeki hava ile ilgili ayarlamalar yapılır.KanalTürk’de yayınlanan Uçuş Keyfi isimli program bu aşamayı haber konusu yapmış ve gerekli açıklamaları işi bizzat yapan kişilerin kendisinden dinlemiş.Aşağıda bu haberle ilgili videoyu bulabilirsiniz.

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri