Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Sıcak Havalarda Uçak Nasıl Serin Kalıyor

Havanın sıcak olduğu özellikle yazın aylarında uçaklar her nedense bunaltıcı derecede sıcak olmaz.Bunun nedeni merak edilmiştir.Bu ayrıntı uçağın indikten sonra park halinde iken yer hizmetlerinin çalışmalarında gizlidir. Uçak indikten sonra..

Kategori: manşet haberler

Havanın sıcak olduğu özellikle yazın aylarında uçaklar her nedense bunaltıcı derecede sıcak olmaz.Bunun nedeni merak edilmiştir.Bu ayrıntı uçağın indikten sonra park halinde iken yer hizmetlerinin çalışmalarında gizlidir.

Uçak indikten sonra yer hizmetleri devreye girer ve uçağı diğer uçuşlara hazırlar.İşte bu süre zaafı içerisinde uçağın içerisindeki hava ile ilgili ayarlamalar yapılır.KanalTürk’de yayınlanan Uçuş Keyfi isimli program bu aşamayı haber konusu yapmış ve gerekli açıklamaları işi bizzat yapan kişilerin kendisinden dinlemiş.Aşağıda bu haberle ilgili videoyu bulabilirsiniz.

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri