Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

SHGM, Rusya’ya vize muafiyeti konusunda açıklama yayınladı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM),Rusya Federasyonu arasındaki Vize Muafiyet Anlaşmasının askıya alınması hakkında duyuru yayınladı. SHGM tarafından yapılan açıklamada “Ülkemiz ile Rusya Federasyonu arasında 12 Mayıs 2010 tarihinde imzalanan ‘’Türkiye..

Kategori: SHGM Haberleri

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM),Rusya Federasyonu arasındaki Vize Muafiyet Anlaşmasının askıya alınması hakkında duyuru yayınladı.

SHGM tarafından yapılan açıklamada “Ülkemiz ile Rusya Federasyonu arasında 12 Mayıs 2010 tarihinde imzalanan ‘’Türkiye Cumhuriyeti Hükumeti ile Rusya Federasyonu Hükumeti Arasında Türkiye Cumhuriyeti ile Rusya Federasyonu Vatandaşlarının Karşılıklı Seyahatlerine İlişkin Usüllere Dair Anlaşma’’ son gelişmeler ışığında karşılıklılık ilkesince kısmen askıya alınarak, ülkemize seyahat edecek hizmet pasaportu hamili Rusya Federasyonu vatandaşlarına 15 Nisan 2016 tarihinden itibaren vize uygulanmaya başlanmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti’ndeki diplomatik ve konsüler misyonlara sürekli görevle atanan Rusya Federasyonu Hizmet Pasaportu hamili vatandaşlar ve aile mensupları, Türkiye Cumhuriyeti topraklarına vizesiz olarak girebilecekler ve akreditasyonları süresince vizesiz seyahat edebileceklerdir.

Türkiye Cumhuriyeti’ne geçici görevle veya diğer amaçlarla seyahat edecek Rusya Federasyonu Hizmet pasaportu hamili vatandaşları vize almakla yükümlüdürler” ifadeleri kullanıldı.

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri