Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

SHGM ile SSM Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) arasında hava aracı ve parçalarının sertifikasyonu faaliyetlerine ilişkin yeni bir işbirliği protokolü imzaladı. İmzalanan yeni..

Kategori: SHGM Haberleri

shgm ssm

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) arasında hava aracı ve parçalarının sertifikasyonu faaliyetlerine ilişkin yeni bir işbirliği protokolü imzaladı.

İmzalanan yeni protokol ile, SSM uzman altyapısının ve edinilen askeri tecrübenin sivil alana aktarılması için daha önce Hürkuş Projesi kapsamında 2011 yılında imzalanan protokol, bölgesel yolcu uçağı, özgün helikopter gibi diğer projeleri de kapsayacak şekilde genişletildi.

Protokol ile; uzman paylaşımı, eğitim ve altyapı ihtiyaçlarının temini, test ve denetimlerin gerçekleştirilmesi gibi sertifikasyon için gerekli çalışmaların beraber yürütülmesi hedefleniyor. İki kurum arasındaki yakın işbirliğinin, hava aracı ve parçalarının sertifikasyonu konusundaki çalışmaların daha hızlı ve etkin bir biçimde yürütülmesine önemli katkı sağlayacağı düşünülüyor.

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri