Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

SHGM ile SSM Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) arasında hava aracı ve parçalarının sertifikasyonu faaliyetlerine ilişkin yeni bir işbirliği protokolü imzaladı. İmzalanan yeni..

Kategori: SHGM Haberleri

shgm ssm

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) arasında hava aracı ve parçalarının sertifikasyonu faaliyetlerine ilişkin yeni bir işbirliği protokolü imzaladı.

İmzalanan yeni protokol ile, SSM uzman altyapısının ve edinilen askeri tecrübenin sivil alana aktarılması için daha önce Hürkuş Projesi kapsamında 2011 yılında imzalanan protokol, bölgesel yolcu uçağı, özgün helikopter gibi diğer projeleri de kapsayacak şekilde genişletildi.

Protokol ile; uzman paylaşımı, eğitim ve altyapı ihtiyaçlarının temini, test ve denetimlerin gerçekleştirilmesi gibi sertifikasyon için gerekli çalışmaların beraber yürütülmesi hedefleniyor. İki kurum arasındaki yakın işbirliğinin, hava aracı ve parçalarının sertifikasyonu konusundaki çalışmaların daha hızlı ve etkin bir biçimde yürütülmesine önemli katkı sağlayacağı düşünülüyor.

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri