Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Sessiz Havalimanı Uygulaması

Havalimanlarında gittikçe artan anonslar yüzünden oluşan gürültü kirliliğine son vermek amacıyla Sessiz havalimanı uygulaması başlıyor. Uçakla seyahat eden yolcuların giderek artması ve havalimanlarında artan yolcu trafiği sık ve gereksiz birçok..

Kategori: Havacılık haberleri

Havalimanlarında gittikçe artan anonslar yüzünden oluşan gürültü kirliliğine son vermek amacıyla Sessiz havalimanı uygulaması başlıyor. Uçakla seyahat eden yolcuların giderek artması ve havalimanlarında artan yolcu trafiği sık ve gereksiz birçok anonsun yapılmasına ve gürültü kirliliğinin artmasına sebebiyet veriyor.

Sessiz terminal adı altında ilk pilot uygulama Tav havalimanları bünyesinde bulunan Atatürk Havalimanında hayata geçiyor. Atatürk havalimanında bundan böyle uçağa geç kalan yolcuların isimleri anons edilmeyecek.

Uçağa geç kalan sayın …. lütfen acilen uçağa gidiniz bu sizin için yapılan son çağrı şeklinde anonsları artık Atatürk Havalimanında duyulmayacak.

Tav Atatürk havalimanında böylelikle gürültü kirliliğinin bir nebze olsun önüne geçilerek sessiz terminal alanının oluşturulması hedefleniyor.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: mavi_dus (Tolga Savaş)
...

Kapali

Havacılık Haberleri