Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

“Sessiz Havalimanı Uygulaması” uçağı kaçırtıyor

2014 yılında uygulamaya konulan “Sessiz Havalimanı Uygulması” yolculara zor anlar yaşatıyor. Havalimanlarında artan gürültü kirliliğinin önüne geçmek amacıyla İstanbul’da bulunan Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havaliman’ında uygulanmaya başlayan “Sessiz Havalimanı..

Kategori: Havacılık haberleri

2014 yılında uygulamaya konulan “Sessiz Havalimanı Uygulması” yolculara zor anlar yaşatıyor.

Havalimanlarında artan gürültü kirliliğinin önüne geçmek amacıyla İstanbul’da bulunan Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havaliman’ında uygulanmaya başlayan “Sessiz Havalimanı Uygulaması” yolculara bazen zor anlar yaşatıyor.Daha önceden uçakta  beklemek istemeyen bazı yolcuların isimlerinin anons edilmesi sonrasında uçağa biniş yapıyorlardı.Ancak 2014 yılında alınan karar sonrasında yolcu isimlerinin anons edilmeyeceği kararı alınmıştı.Bu karardan haberi olmayan kimi yolcular isimlerinin anons edilmesini beklemeyi tercih ediyor.İsimlerini duymayan ve uçağın kalkış saatinin yaklaşması ile birlikte uçak kapısına yönelen yolcular,uçağın yolcu alımına kapatıldığı haberi sonrası şaşkınlıklarını gizleyemiyor.Uçağı kaçıran yolcular daha fazla para ödeyerek bir sonraki sefer için uçak bileti almak zorunda kalıyor.

Bilindiği üzere hava yolu şirketleri,check-in işlemleriniz için iç hat uçuşlarımızda uçağın kalkış saatinden en az bir saat önce, dış hatlarda ise en az iki saat önce havalimanında olunmasını öneriyor.

 

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri