Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

“Sessiz Havalimanı Uygulaması” uçağı kaçırtıyor

2014 yılında uygulamaya konulan “Sessiz Havalimanı Uygulması” yolculara zor anlar yaşatıyor. Havalimanlarında artan gürültü kirliliğinin önüne geçmek amacıyla İstanbul’da bulunan Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havaliman’ında uygulanmaya başlayan “Sessiz Havalimanı..

Kategori: Havacılık haberleri

2014 yılında uygulamaya konulan “Sessiz Havalimanı Uygulması” yolculara zor anlar yaşatıyor.

Havalimanlarında artan gürültü kirliliğinin önüne geçmek amacıyla İstanbul’da bulunan Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havaliman’ında uygulanmaya başlayan “Sessiz Havalimanı Uygulaması” yolculara bazen zor anlar yaşatıyor.Daha önceden uçakta  beklemek istemeyen bazı yolcuların isimlerinin anons edilmesi sonrasında uçağa biniş yapıyorlardı.Ancak 2014 yılında alınan karar sonrasında yolcu isimlerinin anons edilmeyeceği kararı alınmıştı.Bu karardan haberi olmayan kimi yolcular isimlerinin anons edilmesini beklemeyi tercih ediyor.İsimlerini duymayan ve uçağın kalkış saatinin yaklaşması ile birlikte uçak kapısına yönelen yolcular,uçağın yolcu alımına kapatıldığı haberi sonrası şaşkınlıklarını gizleyemiyor.Uçağı kaçıran yolcular daha fazla para ödeyerek bir sonraki sefer için uçak bileti almak zorunda kalıyor.

Bilindiği üzere hava yolu şirketleri,check-in işlemleriniz için iç hat uçuşlarımızda uçağın kalkış saatinden en az bir saat önce, dış hatlarda ise en az iki saat önce havalimanında olunmasını öneriyor.

 

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri