Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Senaryo gereği uçak kaçırıldı

Atatürk Havalimanı’nda yapılan uçak kaçırma tatbikatı gerçek film sahnelerini aratmadı. Uçak kaçırma olaylarına karşı her yıl yapılan tatbikat bu sene de ülkemizin en yoğun havalimanı olan Atatürk Havalimanı’nda yapıldı.Senaryo gereği 21..

Kategori: Havacılık haberleri

Atatürk Havalimanı’nda yapılan uçak kaçırma tatbikatı gerçek film sahnelerini aratmadı.

Uçak kaçırma olaylarına karşı her yıl yapılan tatbikat bu sene de ülkemizin en yoğun havalimanı olan Atatürk Havalimanı’nda yapıldı.Senaryo gereği 21 yolcu ve 6 mürettebat ile A ülkesinden B ülkesine gitmekte olan Türk Hava Yolları uçağı üç hava korsanı tarafından kaçırıldı.THY uçağı kuleye uçağın kaçırıldığını bildirmesi ile başlayan süreçte Atatürk Hava Limanı Mülki İdare Amirliği tarafından oluşturulan kriz masası ile durum değerlendirilmesi yapıldıktan sonra önceden hazırlanmış olan planı devreye soktu.Pilotun uçakta yeterli yakıtın olmaması nedeniyle hemen iniş yapmaları konusunda korsanları ikna etmesi ile uçak Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı.Uçakta bulunan üç hava korsanının ellerinde patlayıcı madde olduğunu ve isteklerinin yerine getirilmediği takdirde uçağı havaya uçuracaklarını söylemesi sonrası yapılan görüşmelerin sonuç vermemesi üzerine uçağa polis özel harekat timleri operasyon yaparak üç hava korsanını etkisiz hale getirerek yolcu ve mürettebatı kurtardı.

Tatbikat sonrası bu gibi hazırlıkların olası uçak kaçırma durumunda sürecin hızlı ve uyumlu bir şekilde ilerlemesi konusunda çok önemli olduğunu ifade eden Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri  Mehmet Türk,tatbikata katılan tüm personele teşekkür etti.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri