Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Selahaddin Eyyubi Havalimanı için umut ışığı

11 aydır uçuş yapılmayan Hakkari Selahaddin Eyyubi Havalimanı’na test uçuşu yapılmaya başlandı. Ülkemizin Doğu kesiminde başlayan operasyonlar sonrasında güvenlik nedeniyle sivil uçuşlara kapatılan Hakkari Selahaddin Eyyubi Havalimanı’na bu gece saatlerinde..

Kategori: Havacılık haberleri

11 aydır uçuş yapılmayan Hakkari Selahaddin Eyyubi Havalimanı’na test uçuşu yapılmaya başlandı.

Ülkemizin Doğu kesiminde başlayan operasyonlar sonrasında güvenlik nedeniyle sivil uçuşlara kapatılan Hakkari Selahaddin Eyyubi Havalimanı’na bu gece saatlerinde Türk Hava Yolları’na ait bir test uçağı iniş yaptı.Uçağın sorunsuz bir şekilde Yüksekova’ya iniş yapması ile birlikte bölge halkı aylardır kapalı olan havalimanının açılmasını umut etmeye başladı.Özellikle terör örgütü mensuplarının yollara döşemiş olduğu bombalar nedeniyle seyahat edemeyen halk,ulaşım sorununa havalananının çözüm olacağını söylüyor.

Hakkari’nin Yüksekova ilçe sınırları içinde bulunan Sehaddin Eyyubi Havalimanı 2015 yılında Cumhurbaşkanı ve Başbakanın katıldığı görkemli bir törenle hizmete açılmış ancak terör örgütüne yönelik operasyonlar nedeniyle geçtiğimiz yaz ayından itibaren uçuşlar durdurulmuştu.

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri