Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Seabird Uçuşa Hazır

Denizden denize hava taşımacılığı yapılması amacıyla iş adamı Kürşat Arusan tarafından kurulan Seabird Havayolları hazırlıklarını tamamladı ve uçuşa hazır hale geldi. Havacılık sektöründe yeni bir çalışma alanı yaratan düşüncenin sahibi..

Kategori: Havacılık haberleri

Denizden denize hava taşımacılığı yapılması amacıyla iş adamı Kürşat Arusan tarafından kurulan Seabird Havayolları hazırlıklarını tamamladı ve uçuşa hazır hale geldi.

Havacılık sektöründe yeni bir çalışma alanı yaratan düşüncenin sahibi Kürşat Arusan kurmuş olduğu şirket ve faaliyet alanı hakkında “Yıllarca ABD’de havacılık sektöründe çalıştığını ve talihsiz bir olay sonrasında İzmir’e ailesinin yanına kesin dönüş yaptığını ve İzmir’de kaldığı süre içerisinde ülkenin dörtte üçünün denizlerle kaplı olmasına rağmen neden bu denizlerden havacılık alanında yararlanılmadığı fikrinden yola çıkarak Seabird yani türkçe anlamıyla uçankuş fikrinin ortaya çıktığını” söyledi.Uçuşlar 19 kişilik çift motorlu Twin Otter tipi uçaklar ile yapılacağı belirtildi.

Bilindiği üzere Twin Otter tipi uçaklar suya iniş ve kalkışı yapmakla kalmıyor;Bir kaç saatlik çalışmayla floatları çıkarılan uçağa monte edilen tekerlek sistemi ile normal pistlere inişlerini yapabilmektedir.

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri