Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

“Sarıyer” ve “Afyonkarahisar” Artık Gökyüzünde

Türk Hava Yolları büyümeye devam ediyor.THY kiralama yoluyla filosuna katttığı Airbus A321 ve A200 tipi yolcu uçakları düzenlenen törenle THY filosuna katıldı.Uçaklara “Sarıyer” ve “Afyonkarahisar” isimleri verildi. Törene katılan THY..

Kategori: Havacılık haberleri

Türk Hava Yolları büyümeye devam ediyor.THY kiralama yoluyla filosuna katttığı Airbus A321 ve A200 tipi yolcu uçakları düzenlenen törenle THY filosuna katıldı.Uçaklara “Sarıyer” ve “Afyonkarahisar” isimleri verildi.

Törene katılan THY yöneticileri bu uçaklar ile dünyanın her bir tarafına uçma hedeflerini gerçekleştireceklerini ifade ettiler.Son zamanlarda Türkiye’de sivil havacılık sektöründe rekabet ortamının kızıştığını ancak THY’nin bu rekabette her zaman bir adım önde  olduğunun altını çizen THY Yönetim Kurulu Başkanı Temel Kotil,uçakların ülkeye hayırlı olmasını diledi.Bu uçaklar ile Avrupa pazarında yeni noktalara uçulacağı ve diğer dünya markası havayolu şirketleriyle yarışabilecek filoya sahip olmaları gerektiğini söyledi.

İşte Yeni Uçaklar Hakkında Bilgiler:

Airbus firmasından finansal kiralama yöntemiyle alınan ve ”Sarıyer” ve ”Afyonkarahisar” adları verilen A321-200 tipi uçaklar, 16 Business Class ve 164 Econamy Class olmak üzere 180 koltuk kapasitesine sahip. 89 ton maksimum kalkış ağırlığına sahip olan uçakların maksimum menzili 5 bin 950 kilometre. Kanat açıklığı 34.10 metre olan A321-200 uçaklarının maksimum yakıt kapasitesi ise 30 bin 30 litre

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri