Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Sani Şener “1 milyon yolcu 3000 istihdam yaratıyor”

TAV Havalimanları Holding’in deneyimli CEO’su Sani Şener,Bloomberg TV’de havacılık sektörü ve şirket çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Bloomberg TV’de Hande Berktan’ın konuğu olan Sani Şener,her yıl artan 1 milyon yolcunun 3000..

Kategori: Havacılık haberleri

TAV Havalimanları Holding’in deneyimli CEO’su Sani Şener,Bloomberg TV’de havacılık sektörü ve şirket çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Bloomberg TV’de Hande Berktan’ın konuğu olan Sani Şener,her yıl artan 1 milyon yolcunun 3000 kişiye istihdam yarattığını açıkladı.İşte programdan satırbaşları;

-Türk havacılık sektörünün son yıllarda bu kadar gelişmesinin nedenleri,Türk Hava Yolları’nın rekabetçi anlayışına parelel olarak gelişen özel hava yolu şirketlerinin önemli çalışmaları ve  yap-işlet-devret modeli ile genç havalimanlarının yapımı birlikte işletiminin şirketler tarafından son derece güzel işletmesidir.

-Ekonomik krizlerin havacılık sektörü gelirlerinde belli oranda azalma yaşanıyor, örneğin Rusya’da etkili olan ekonomik kriz nedeniyle Rus yolcuların sayısında değişiklik olmadığını ancak rusların ülkemizde yaptığı harcamalarda belli bir azalma oldu.

-Tav Havalimanı Holding tarafından şirketin en önemli gelir kaynakları,Hava yolu şirketlerine sağlanan hizmetlerin getirisi yani regüle gelirler ve havalimanının ticari faaliyetleri(otopark,duty free) oluşturuyor.

-Atatürk Havalimanı’nı ilk aldıkları yıllarda 10 milyon yolcuya hizmet verdiklerini,geçtiğimiz yıl itibariyle de bu sayının 56 milyona ulaştı.

-Şirket bünyesinde 32 farklı ülke vatandaşının istihdam ediyoruz ve her artan yolcu sayısı ile istihdam sayısının arttırıyoruz.

-Atatürk Havalimanı’nı günde 120 000 yolcunun kullanıyor.Bu yolcuların isteklerine cevap verebilmek için tüm çalışanlarımız ellerinden gelenin en iyisini yapıyor.

Sani Şener,programın sonunda ihalesini aldıkları Medine Havalimanı’na bu hafta sonu ilk yolcuların terminali kullanmaya başlayacağını açıkladı.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri