Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Sabah saatlerinde iki uçakta bomba araması yapıldı

Sabah saatlerinde Lufthansa ve Türk Hava Yolları uçaklarında bomba araması yapıldı. İlk olarak İstanbul-Frankfurt seferini yapmak üzere Atatürk Havalimanı’ndan havalanan Lufthansa Airlines’a ait yolcu uçağı kalkışından kısa bir süre sonra..

Kategori: Havacılık haberleri

Sabah saatlerinde Lufthansa ve Türk Hava Yolları uçaklarında bomba araması yapıldı.

İlk olarak İstanbul-Frankfurt seferini yapmak üzere Atatürk Havalimanı’ndan havalanan Lufthansa Airlines’a ait yolcu uçağı kalkışından kısa bir süre sonra uçağın kaptan pilotu,uçağın kargo kısmından seslerin geldiğini ve bomba araması yapılması gerektiği şeklinde kule ile irtibata geçti.Kulenin acil iniş yapma talimatı vermesi sonrasında uçak sorunsuz bir şekilde Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı.Yolcular terminale alınırken uçak da bomba araması yapılmak üzere park alanına çekildi.

Lufthansa uçağında bomba araması devam ederken bu sefer de Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Malaga seferini yapmak üzere saat 10:00 sıralarında Atatürk Havalimanı’ndan kalkan yolcu uçağına kalkışından kısa bir süre sonra bomba ihbarı yapıldı.Yapılan bomba ihbarı sonrasında uçak Atatürk Havalimanı’na acil iniş yaptı.Yolcular uçaktan indirildikten sonra güvenli bir bölgeye çekildi ve bomba araması yapıldı.

Her iki uçakta da yapılan aramada herhangi bir bomba izine rastlanmazken her iki uçağın uçuş kodunun 1305 olması dikkatlerden kaçmadı.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri