Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Sabah saatlerinde iki uçakta bomba araması yapıldı

Sabah saatlerinde Lufthansa ve Türk Hava Yolları uçaklarında bomba araması yapıldı. İlk olarak İstanbul-Frankfurt seferini yapmak üzere Atatürk Havalimanı’ndan havalanan Lufthansa Airlines’a ait yolcu uçağı kalkışından kısa bir süre sonra..

Kategori: Havacılık haberleri

Sabah saatlerinde Lufthansa ve Türk Hava Yolları uçaklarında bomba araması yapıldı.

İlk olarak İstanbul-Frankfurt seferini yapmak üzere Atatürk Havalimanı’ndan havalanan Lufthansa Airlines’a ait yolcu uçağı kalkışından kısa bir süre sonra uçağın kaptan pilotu,uçağın kargo kısmından seslerin geldiğini ve bomba araması yapılması gerektiği şeklinde kule ile irtibata geçti.Kulenin acil iniş yapma talimatı vermesi sonrasında uçak sorunsuz bir şekilde Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı.Yolcular terminale alınırken uçak da bomba araması yapılmak üzere park alanına çekildi.

Lufthansa uçağında bomba araması devam ederken bu sefer de Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Malaga seferini yapmak üzere saat 10:00 sıralarında Atatürk Havalimanı’ndan kalkan yolcu uçağına kalkışından kısa bir süre sonra bomba ihbarı yapıldı.Yapılan bomba ihbarı sonrasında uçak Atatürk Havalimanı’na acil iniş yaptı.Yolcular uçaktan indirildikten sonra güvenli bir bölgeye çekildi ve bomba araması yapıldı.

Her iki uçakta da yapılan aramada herhangi bir bomba izine rastlanmazken her iki uçağın uçuş kodunun 1305 olması dikkatlerden kaçmadı.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri