Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Rusya’da yolcu uçağı düştü

Rusya’da meydana gelen uçak kazasında içerisinde yolcu ve mürettebatın bulunduğu 62 kişi hayatını kaybetti. Dubai merkezli FlyDubai Havayolları’na ait FZ-981 sefer sayılı Dubai-Rostov-On-Don uçuşunu gerçekleştiren   Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı yerel..

Kategori: Havacılık haberleri

Rusya’da meydana gelen uçak kazasında içerisinde yolcu ve mürettebatın bulunduğu 62 kişi hayatını kaybetti.

Dubai merkezli FlyDubai Havayolları’na ait FZ-981 sefer sayılı Dubai-Rostov-On-Don uçuşunu gerçekleştiren   Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı yerel saatle 04.50’de Rostov kenti yakınlarında düştü.Kaza sonrası olay yerine intikal eden arama kurtarma ekipleri kazadan kurtulanın olmadığını rapor etti.Kaza hakkında açıklama yapan rus yetkililer,kazanın nedenini henüz bilinemeyeceğini,uçağın iniş için bir kez deneme yaptığını ancak sağlıklı iniş yapamayacağı gerekçesi ile tekrardan iniş yapmak üzere havalandığını,ikinci deneme sırasında uçağın yere çakıldığını ifade ederken kaza esnasında uçakta 55 yolcu ve 7 mürettebatın bulunduğunu açıkladılar.

Hayatını kaybeden 55 yolcunun içerinde 33 kadın,18 erkek ve 4 çocuk bulunurken uyrukları konusunda yapılan açıklamada 44 rus,8 ukrayna,2 kızılderili ve 1 özbek ;mürettebatın ise  2 ispanyol asıllı rus vatandaşı,1 kırgız,1 kıbrıs,1 seyşeller ve 1 Kolombiya vatandaşı olduğunu bilgisi verildi.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri