Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

PİLOTLAR TEMBELLEŞTİ Mİ?

İngiltere’nin en çok satan gazetelerinden Daily Mail,son zamanlardaki uçak kazaları nedenlerini araştırdı ve şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkardı. Bu yıl içinde Atlas okyanusuna çakılan Airbus A330 uçağı,Hollanda,Kongo,Tayland ve Komoros adalarında meydana..

Kategori: Havacılık haberleri

İngiltere’nin en çok satan gazetelerinden Daily Mail,son zamanlardaki uçak kazaları nedenlerini araştırdı ve şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkardı.

Bu yıl içinde Atlas okyanusuna çakılan Airbus A330 uçağı,Hollanda,Kongo,Tayland ve Komoros adalarında meydana gelen uçak kazalarının nedenini “Son teknoloji ürünü,bilgisayar kontrollü yolcu uçakları artık neredeyse kendi kendine uçuyor.Bu da pilotları tembelliğe sürüklüyor olabilir”dedi.Gazetede Fligt Mazagazine adlı uçuş dergisisi editörü ve havacılık uzmanı David Learmount “Uçaklarda teknoloji giderek değişiyor ama uçuş güvenliği onyıllar sonra ilk kez yerinde sayıyor.Problem ne uçakların daha da bilgisayara bağımlı olması ne de pilotlarda.Sorun,pilot eğitimlerinde.Pilotlar,eğitime başlarken pır pırlı yani daha ilkel taşıtlarda uçuyor.Böylece bir hava taşıtını uçuracaklarını öğreniyorlar.Yeteneklerini gelişiyor ve iyi bir pilot olarak mezun oluyorlar.Daha sonra onları havayolları şirketlerinde son teknoloji ürünü simulasyonlara sokuyoruz.Burada herşeyi bilgisayarların yaptığı uçaklarda uçuyorlar.Simulasyonda,eski yöntem uçmayı değil,bilgisayarlara bağlı uçmayı öğreniyorlar.Tabi ki yetenekleri ve refleksleri köreliyor.Ayrıca kokpite oturduklarında  da bilgisayara bağlı uçtuklarından,orada elle uçmayı tercih etmiyorlar.Ve bunu sonucunda yetenekleri paslanıyor”dedi.

Pilotların bu araştırmaya nasıl cevap verecekleri merakla bekleniyor.

Etiketler: ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri