Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Pilotlar İçin Dil Yeterlilik Sınavı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü akşam saatlerinde pilotlar için dil yeterlilik sınavı yapılacağını açıkladı.SHGM kurumsal internet sitesi aracılığıyla yapmış olduğu açıklamada sınav tarihleri hakkında bilgilerde yer alıyor. Yapılan açıklamada “Genel Müdürlüğümüzce..

Kategori: Havacılık haberleri

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü akşam saatlerinde pilotlar için dil yeterlilik sınavı yapılacağını açıkladı.SHGM kurumsal internet sitesi aracılığıyla yapmış olduğu açıklamada sınav tarihleri hakkında bilgilerde yer alıyor.

Yapılan açıklamada “Genel Müdürlüğümüzce 26-30 Mart 2012 tarihlerinde İngilizce dil yeterliliği sınavları yapılacaktır.

Gerekli planlamanın yapılabilmesi için havacılık işletmelerinden, ilk pilotluk lisansını 05 Mart 2008 tarihinden sonra aldığı için dil yeterliliği olmayan pilotların listeleri alınmıştır. İşletmelerin pilot sayıları dikkate alınarak yapılan tahsis sonucunda şirketlere kontenjanları bildirilmiştir.

Uçuş İşletme Başkanlıklarınca ve kontenjan sayısı kadar belirlenecek pilotlar tarafından doldurulan başvuru formlarının en geç 12 Mart 2012 tarihinde Genel Müdürlüğümüze ulaştırmanız gerekmektedir. Yapılacak değerlendirme sonucunda oluşturulacak sınav randevuları resmi sitemizden yayınlanacaktır. Başvuru formları uçuş işletme başkanlıklarından temin edilmesi gerekmektedir.

Söz konusu sınavlar Genel Müdürlüğümüz hizmet binası 4ncü katında yapılacaktır. Sınava girecek her bir aday, kendisine tahsis edilecek 1 saatlik zaman diliminde sınava girecektir. Kullanılacak olan dil yeterliliği sınavının bir örneği BURADA yayınlanmış bulunmaktadır.

SHT-1L Dil Yeterliliği Talimatı gereğince, adayların dil yeterliliği sınavına ilk girişlerinde bir eğitim tamamlama zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak sınavda başarısız olunması halinde, yeniden sınava girebilmek için SHT-1L Dil Yeterliliği Talimatı’nın 11nci maddesi gereğince bekleme süresi ve onaylı bir kurs programını tamamlama zorunluluğu bulunmaktadır. Bu nedenle, aktif olarak uçuş yapan pilotların, sınava ilk girişlerine hazırlanarak başvurmaları büyük önem arz etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

 

Etiketler: ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri