Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Pilotlar Artık İstanbul’da Yetişecek

Ankara ve İzmir’de Türk Kuşu adında okullarıyla pilot yetiştirmek için hizmet veren türk Hava Kurumu,son okulunu istanbul’a açtı. Ülkemizde pilot açığını kapatmaya yönelik hizmetlerini sürdürüren Türk Hava Kurumu,teorik dersleri Sefaköy’de..

Kategori: Havacılık haberleri

Ankara ve İzmir’de Türk Kuşu adında okullarıyla pilot yetiştirmek için hizmet veren türk Hava Kurumu,son okulunu istanbul’a açtı.

Ülkemizde pilot açığını kapatmaya yönelik hizmetlerini sürdürüren Türk Hava Kurumu,teorik dersleri Sefaköy’de uzman pilotlar tarafından verilecek olan Gökçen uçuş okulunun önümüzdeki günlerde hizmete gireceği açıklandı.THK Türk Kuşu Genel Müdürü Nejdet ŞENDİL “Türkiye’de sivil havacılık talebinin en çok olduğu şehrin İstanbul olduğunu ve bu talebe cevap verebilmek için bu okulu açtıklarını”ifade etti.

Lise mezunu ve 19 yaşını tamamlamış her sağlıklı insanın başvurabileceği bu okula üniversite mezunu olarak gelmenin daha avantajlı olduğunu belirten uzmanlar,özel havayolu şirketlerinin pilot alımında üniversite mezunu ve ingilizce bilen personeli işe aldıkları belirtiliyor.Türk Kuşu’nda pilotluk eğitiminde entegre dersler toplam 62 500 dolara malolmaktadır.Bazı bazı bankalar 4 ile 14 ay arasında verdikleri kredi ile bu parayı öğrencilerin bulmasını kolaylaştırmaktadır.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri