Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Pilot yanlış motoru kapatmış!

Tayvan’da meydana gelen uçak kazasının nedeni açıklandı. Şubat ayında meydana Tayvan’da meydana gelen uçak kazasında 43 yolcu ve mürettebat hayatını kaybetmişti.Kaza sonrasında enkazı ve kara kutuyu inceleyen araştırma ekibi kesin..

Kategori: Havacılık haberleri

Tayvan’da meydana gelen uçak kazasının nedeni açıklandı.

Şubat ayında meydana Tayvan’da meydana gelen uçak kazasında 43 yolcu ve mürettebat hayatını kaybetmişti.Kaza sonrasında enkazı ve kara kutuyu inceleyen araştırma ekibi kesin sonucu kamuoyu ile paylaştı.TransAsia Havayolları’na ait yolcu uçağının kaptan pilotu Liao Çien-tsung,uçağın düşmeden kısa bir süre önce “yanlış gaz kolunu çektim” dediğini tespit edildiği ve kazanın buna bağlı olarak sağ motoru arıza yapan uçağın pilotun da hatası ile sol motorunun da kapatılması sonrasında meydana geldiği,açıklandı.

Tayvan’da kent merkezinde nehre düşen uçağın görüntüsü o esnada bir araç kamerası tarafından kayıt altına alınmıştı.Kazadan 15 yolcu sağ kurtulmuştu.

 

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri