Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Pilot ve kabin memurlarını sevindiren haber

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü,hava yolu şirketlerinde görev yapmakta olan pilot ve kabin memurlarının çalışma saatlerinde düzenlemeye gidiyor. SHGM (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü) ve hava yolu şirketlerinin genel müdürlerinin katılımıyla yapılan..

Kategori: Havacılık haberleri, SHGM Haberleri

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü,hava yolu şirketlerinde görev yapmakta olan pilot ve kabin memurlarının çalışma saatlerinde düzenlemeye gidiyor.

SHGM (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü) ve hava yolu şirketlerinin genel müdürlerinin katılımıyla yapılan toplantı sonrasında,Federal Havacılık Kurulu (FAA) ve SHGM tarafından 1000 saat olarak uygulanan uçuş limitinde indirime gidileceğini açıkladı.2016 yılından itibaren Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) tarafından yürürlüğe sokulacak yeni talimatname ile uçuş sınırı 900 saate ve günlük görev süreleri düşürüleceği ifade edildi.

Bilindiği üzere birçok hava yolu şirketi mürettebat ekibi uzun uçuş süreleri nedeniyle durumlarından şikayet ediyordu.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri