Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Pilot nasıl olunur?

Dünya’nın en gözde mesleklerinden biri olan pilotluk için neler yapmak gerekiyor,nasıl pilot olunur? bu soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Havacılık sektörünün şüphesiz en önemli aktörlerinden olan pilotlar,hem aranılan hemde en gözde..

Kategori: Pilot Olmak İstermisiniz

Dünya’nın en gözde mesleklerinden biri olan pilotluk için neler yapmak gerekiyor,nasıl pilot olunur? bu soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Havacılık sektörünün şüphesiz en önemli aktörlerinden olan pilotlar,hem aranılan hemde en gözde meslek olarak göze çarpıyor.Özellikle son yıllarda artan sivil havacılık dünyasındaki rekabet ortamı ile birlikte bunlara paralel olarak pilot ihtiyacı da hava yolu şirketlerinin  de bu yönde çalışmalar yapmasına neden oluyor.Hava yolu şirketleri kendi bünyelerinde kurmuş oldukları eğitim akademisi türünde ki pilot okullarının yanı sıra özel pilot okulları ve Hava Kuvvetleri Komutanlığından emekli olan askerlerimizden bu ihtiyaçları karşılamaya çalışıyor.Ancak şirket yetkilileri bu sayıların filolarında bulunan uçakların sayısını tam olarak karşılamadığını söylüyorlar.Bu nedenlerden dolayı pilotluk mesleği gelecek yıllar ve günümüz itibariyle en gözde meslekler arasında yerini almış gözüküyor.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü verilerine göre pilotluk için başvuruda bulunan kişilerden yarıdan fazlasının başvuru esnasında pilotluk için yeterli özelliklere sahip olmadıklarından dolayı eleniyor.Bu elenme nedenlerinden en önde geleni ingilizce seviyesinin yetersiz olması gösteriliyor.Pilot olmak için gerekli olan eğitim seviyesi herhangi bir liseden mezun olmak yeterli görülüyor.Ancak bir çok hava yolu şirketi filolarında istihdam edeceği pilotların 4 yıllık fakülte mezunu olmalarını şart koşuyor.Pilot olmak için başvuruda bulunan adaylara yönelik kişilik özelliklerini tespit için yapılan DLR ve psikolojik yönlerinin tespiti amacıyla yapılan HTA testlerinden başarı ile geçmek gerekiyor.

Pilot olmak için en önemli unsur ise özel yada kurumsal havayolu şirketlerinin eğitim akademilerinden gerekli uçuş eğitimi almaktır.Buralardan alınacak eğitimler ile yeterli uçuş sürelerine ve tecrübesine ulaşabilir ve pilotluk için gerekli olan ATPL(Hava Nakliye Pilot Lisansı) ve PPL(Hususi Pilot Lisansı) lisanslarını alabilirsiniz.Ancak bunun için en az 50 000  Euro gibi bir parayı gözden çıkarmanız gerekiyor.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri