Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

PİLOT OLMAK İÇİN NE KADAR HARCANIR

Bu Kriz ortamında Türk havacılık sektörü gençlere pilot olma seçeneği sunuyor. Pilot olmak için 15 aylık bir ders almak gerekiyor.Bu süreç sonunda da sınava girerek pilot olma şansını yakalayabilirsiniz.Bu dersleri almak..

Kategori: Pilot Olmak İstermisiniz

Bu Kriz ortamında Türk havacılık sektörü gençlere pilot olma seçeneği sunuyor.

Pilot olmak için 15 aylık bir ders almak gerekiyor.Bu süreç sonunda da sınava girerek pilot olma şansını yakalayabilirsiniz.Bu dersleri almak biraz masraflı olacaktır.Pilot ders ücreti 45 000 euro civarındadır.Ülkemizde yapılan eğitimlerde(training course) yaklaşık 15 ay süren eğitimlerde 805 saat teorik eğitim,207 saatte uygulamalı eğitim verilir.

Eğitimlerini tamamlayan öğrenciler Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün yapacağı sınavlarda teste tabi tutulurlar.Bu sınavları geçen öğrenciler tüm dünya çapında geçerli olan profesyonel pilot lisansı sahibi olurlar.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri