Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Peru artık şüphelendiğinde uçak düşürebilecek!

Peru hükümeti dün almış olduğu karar sivil havacılık sektöründe birçok havayolu şirketini tedirgin etti. Uyuşturucu ile mücadelede tüm ülkeler farklı farklı politikalar yürütüyor.Dünyanın bir numaralı kokain üretici durumunda olan Peru’da artan..

Kategori: Havacılık haberleri

ucak

Peru hükümeti dün almış olduğu karar sivil havacılık sektöründe birçok havayolu şirketini tedirgin etti.

Uyuşturucu ile mücadelede tüm ülkeler farklı farklı politikalar yürütüyor.Dünyanın bir numaralı kokain üretici durumunda olan Peru’da artan uyuşturucu trafiğini kesmek için parlamentoda dün kritik bir oylama yapıldı.Meclis üyelerinin tamamının onayladığı kanuna göre bundan böyle Peru ordusuna uyuşturucu taşıdığından şüphelenilen uçakları direkt vurma yetkisi verildi.Yetkinin verilmesinin ardından 2001 yılında ABD’li bir misyon görevlisinin kızını taşıyan uçağı,uyuşturucu taşıdığından şüphelenilerek vurulması olayı akıllara geldi.

Özellikle Bolivya ile Peru arası küçük uçakların tonlarca uyuşturucuyu taşıdığı konusunda istihbari bilgiler alan yetkililer,böyle bir uygulamanın sivil havacılığı etkilemeyeceğinin altını çizerek havayolu şirketlerine güvence verdi.

 

Etiketler: ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri