Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Peru artık şüphelendiğinde uçak düşürebilecek!

Peru hükümeti dün almış olduğu karar sivil havacılık sektöründe birçok havayolu şirketini tedirgin etti. Uyuşturucu ile mücadelede tüm ülkeler farklı farklı politikalar yürütüyor.Dünyanın bir numaralı kokain üretici durumunda olan Peru’da artan..

Kategori: Havacılık haberleri

ucak

Peru hükümeti dün almış olduğu karar sivil havacılık sektöründe birçok havayolu şirketini tedirgin etti.

Uyuşturucu ile mücadelede tüm ülkeler farklı farklı politikalar yürütüyor.Dünyanın bir numaralı kokain üretici durumunda olan Peru’da artan uyuşturucu trafiğini kesmek için parlamentoda dün kritik bir oylama yapıldı.Meclis üyelerinin tamamının onayladığı kanuna göre bundan böyle Peru ordusuna uyuşturucu taşıdığından şüphelenilen uçakları direkt vurma yetkisi verildi.Yetkinin verilmesinin ardından 2001 yılında ABD’li bir misyon görevlisinin kızını taşıyan uçağı,uyuşturucu taşıdığından şüphelenilerek vurulması olayı akıllara geldi.

Özellikle Bolivya ile Peru arası küçük uçakların tonlarca uyuşturucuyu taşıdığı konusunda istihbari bilgiler alan yetkililer,böyle bir uygulamanın sivil havacılığı etkilemeyeceğinin altını çizerek havayolu şirketlerine güvence verdi.

 

Etiketler: ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri