Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Pegasus Yetiştirmek Üzere Öğrenci Pilot Adayı Arıyor

Ülkemizde havacılık sektörünün önde gelen havayolu şirketi olan Pegasus Havayolları Havacılığı meslek edinmek isteyen, hayallerinde gökyüzü olan adayları başvuruya bekliyor. Pegasus Havayolları yayınlamış olduğu son ilanla gençlere havacılığın kapılarını sonuna..

Kategori: Pilot Olmak İstermisiniz

Ülkemizde havacılık sektörünün önde gelen havayolu şirketi olan Pegasus Havayolları Havacılığı meslek edinmek isteyen, hayallerinde gökyüzü olan adayları başvuruya bekliyor.

Pegasus Havayolları yayınlamış olduğu son ilanla gençlere havacılığın kapılarını sonuna kadar açıyor.

21 yaşından büyük ve 40 yaşını aşmamış, erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış yada muaf yada 1 yıl tecilli olan, en az önlisans mezunu adayların başvuru yapanileceği ilanda özel bazı şartlarda bulunmakta. Bu şartlardan en önemlisi çok iyi derecede ingilizce biliyor olmak olduğu görülüyor.

Pilotluk mesleğinde teknik bilginin muhakkak istisnasıs bilinmesi gerektiğinin yanısıra havacılık dilinin ingilizce olduğunu düşündüğümüzde bu dili iyi bilmeninde en az teknik bilgi kadar önemli olduğu görülüyor.

Son yıllarda ülkemiz havayolu şirketlerinde görev yapan yabancı pilot oranının her geçen gün azalması ve yerli ve milli işgücü istihdamının milli havayolu şirketlerimiz tarafından desteklenmesi ve bu bağlamda havayolu şirketlerimizin ihtiyacı olan pilot açığının yine kendi bünyelerinde açmış oldukları pilot okullarında yetiştirerek kapatmaları ülkemiz adınada sevindirici bir haber olarak karşımıza çıkıyor.

Pegasus Havayolu pilotluk eğitimi ne kadar?

Adaylar başvurularını tamamlayıp mülakatı geçtikten sonra şirketin uygun göreceği bir tarihte eğitime başlıyorlar. Eğitim ücreti yaklaşık olarak 29500 EUR, ancak bu ücreti pegasus havayolu şirketi eğitim tamamlandıktan ve pilotluk mesleğine başladıktan sonra maaştan kesinti yapılmak suretiyle tahsil ediyor.

Pegasus havayolu şirketi öğrenci pilot adayı başvurusu için tıklayın

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: mavi_dus (Tolga Savaş)
...

Kapali

Havacılık Haberleri