Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

PEGASUS KABİN MEMURU ÜNİFORMA TASARIM YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI

   Her alanda öncü olan ve çığır açmayı gelenek haline getiren, uçmanın kolay yolu Pegasus yine bir “ilk”e imza attı. Kabin memurlarının yeni üniformaları üniversitelerin moda tasarımı öğrencileri tarafından belirlendi...

Kategori: Havacılık haberleri

   Her alanda öncü olan ve çığır açmayı gelenek haline getiren, uçmanın kolay yolu Pegasus yine bir “ilk”e imza attı. Kabin memurlarının yeni üniformaları üniversitelerin moda tasarımı öğrencileri tarafından belirlendi.

1 Nisan tarihinde üniversitelerin moda tasarımı bölümlerinde başlatılan yarışma sonrasında Türk havayolu tarihinde bir devrim yapıldı. Yeni üniformaları üniversitelerin moda tasarımı bölümü öğrencileri hazırladı. Yarışmada 21 farklı öğretim kurumundan 87 tasarım jüri tarafından değerlendirildi.

Yarışmada birinci olan Gökçe Ece 7.500 TL. ve Paris’e 2 kişilik gidiş dönüş uçak bileti, ikinci olan Gülşen Karaboz 5.000 TL. ve Londra’ya gidiş dönüş uçak bileti, üçüncü olan  Zehra Betül İpek ise 2.500 TL. ve Bodrum’a gidiş dönüş uçak bileti kazandı.

Denim (kot)  kumaştan hazırladığı ilginç üniforma ile dikkat çeken ve birinci seçilen tasarımcı Gökçe Ece “Denim kumaş biraz yeraltı algılanan bir kumaştır. Denim kumaşı yarattığım tasarım sayesinde Pegasus Airlines için yeraltından gökyüzüne çıkarmayı hedefledim” dedi.

Yarışmanın jüri üyeleri arasında moda tasarımcıları Mehtap Elaidi ve Özgür Masur, Pegasus Havayolları kabinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Özsoy ve Pazarlama Müdürü Özlem Ersoylu Mutluer, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümü Yardımcı Doçent Yeşim Bağrışen, organizatör ajans Some Agency Başkanı Mehmet Alişan ve Aşk-ı Memnu dizisi stil danışmanı Deniz Marşan bulunuyor.

Jüri Başkanı Pegasus Kabin Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Özsoy “Pegasus olarak her alanda öncü olmaya çalışan bir havayolu olduğumuz için yeni üniformalarımızı üniversitelerimizin genç tasarımcıları hazırlasın istedik. Kabin ekibindeki arkadaşlarımız da yeni tasarlanacak üniformalarımızla, uçaklarımızda misafirlerimizin karşısına daha dinamik bir imajla çıkacak olmanın heyecanını yaşamaya başladılar. Jürimiz gayet uyumlu çalıştı, son derece modern bir kıyafet seçildi” dedi.

Yarışma sonuçları Beyoğlu’nun popüler mekanlarından The Hall’da yapılan bir mini defile ile açıklandı. Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı böyle bir alanda öncü olmanın gururunu duyduğunu belirterek “Gençlerin önünü açmalıyız, hele konu tasarım olunca bu alanda gençlere öncülük etmek bizim için çok önemliydi” dedi. Yarışmada birinci seçilen tasarımcı Gökçe Ece’ye ödülü Ali Sabancı tarafından verildi.

Mini defilede Pegasus Airlines kabin ekibi mankenlik yaptı, makyajları ise Kryolan Make Up Academy’den Derya Ergün tarafından yapıldı.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri