Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Pegasus Kabin Memurlarından Müzik Şöleni

Pegasus kabin memuru çalışanları arasından gönüllük esasına dayalı yetenekli müzik severlerin oluşturmuş olduğu müzik gurubu Pegasus Band 31 Mayıs Dünya Kabin Memurları Gününde müzikseverlerle buluştu. Havayolları Kabin memurları Derneği (Tassa) ‘nin..

Kategori: Kabin Memuru

Pegasus kabin memuru çalışanları arasından gönüllük esasına dayalı yetenekli müzik severlerin oluşturmuş olduğu müzik gurubu Pegasus Band 31 Mayıs Dünya Kabin Memurları Gününde müzikseverlerle buluştu.

Havayolları Kabin memurları Derneği (Tassa) ‘nin 31 Mayıs Dünya Kabin Memurları günü vesilesiyle hazırlamış olduğu gecede müzikseverlerin karşısına geçen Pegasus Kabin Memurları müzik gurubu Pegasus Band izleyenlerden büyük beyeni topladı.

 Pegasus Band gurubunun müzikseverlere sunmuş olduğu konserde pop ve rock müziklerden oluşan şarkıların yine kabin memuru çalışanı Hürol Herkesecan’ın besteleri seslendirildi.

30 Bin mil irtifadan sahneye…

Vokalde Hürol Herkesecan, Burcu Özel, Müge Rasgeldi, Burcu Çal, Yasemin Taze ve Selin Fidan, gitarda Erinç Vatansever, Mert Ulu, kemanda Billur Batur, perküsyonda Seyhun Kesman ve Ezgi Enler, bağlama ve cümbüşte Emrah Boyraz’dan oluşan ‘Pegasus Band’ ekibi, gerek kurum içinde gerekse farklı aktivitelerde sahne alıyor. Pegasus Band ekibinin en büyük destekçisi Pegasus Kabin Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Özsoy: “Şirket çalışanlarının motivasyonunu arttıran ve ‘biz’ kültürünü yaygınlaştıran organizasyonları her zaman destekliyorum. Takım ruhunu ateşlemek amacıyla 2013 yılında kurduğumuz Pegasus Band ile şirket içinde kurulan diğer ekiplerin kaynaşarak birlikte keyifli vakit geçirmelerini sağlıyoruz. Müzik grubumuzun sadece kurum içindeki organizasyonlarla sınırlı kalmayıp farkı aktivitelerde de sahne alıyor olması bizleri çok mutlu ediyor. Dünya Kabin Memurları Günü’nde sahne alacak olan Pegasus Band ekibi ile herkesi eğlenceye davet ediyoruz. Bu vesile ile Türkiye’deki hava yolu şirketlerinde çalışan tüm kabin ekiplerinin 31 Mayıs Dünya Kabin Memurları gününü kutlarım.” dedi.

Kabin Memurluğu Tarihçesi…

1930 yılında Boeing Air Transport, Ellen Church’u işe alarak ilk kabin memuru servisini başlatmış oldu. Böylece 15 Mayıs 1930 sabahı saat 08:00 de Oakland’dan kalkan Chicago uçağının görevlisi 25 yaşında diplomalı hemşire olan Ellen Church tarihe ilk kabin memuru olarak geçti.

Türkiye’ de kabin memurluğu mesleği Sayın Adile Tuğrul hanımefendi ile başlar.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: mavi_dus (Tolga Savaş)
...

Kapali

Havacılık Haberleri