Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Pegasus Havayolları İle Kırgızistan Yeniden Anlaştı

Bilindiği üzere 2009 yılında Kırgızistan hükümeti ile Pegasus Havayolları ortak uçuşlar için anlaşmıştı.Kyrgyz Pegasus Airlines (KRA) adını alan havayolu şirketi yüzde 49 Pegasus Havayolları’na diğer bölüm ise Kırgızistan devletine ait..

Kategori: Havacılık haberleri

Bilindiği üzere 2009 yılında Kırgızistan hükümeti ile Pegasus Havayolları ortak uçuşlar için anlaşmıştı.Kyrgyz Pegasus Airlines (KRA) adını alan havayolu şirketi yüzde 49 Pegasus Havayolları’na diğer bölüm ise Kırgızistan devletine ait olacaktı.Daha sonra çıkan anlaşmazlık üzerine antlaşma iptal edilmişti.

Geçtiğimiz günlerde yeni kurulan Kırgızistan hükümeti Pegasus yetkililerini görüşmeye çağırdı.Pegasus adına Mali İşler ve İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serhan Ulga başkanlığındaki heyet görüşmelere iştirak etti.Uzun süren görüşmeler sonucunda eski antlaşmanın hükümleri her iki tarafın kabul etmesiyle kabul edildi.Antlaşma yeniden sağlandı.Bu antlaşmaya göre Pegasus Havayolları,Kırgızistan iç hat seferleri için 2 adet Boieng uçağını ve 3 adet uçağı ile dış hat seferlerini yapması için Kırgızistan hükümetinin himayesine verdi.

Bilindiği üzere Kırgızistan,uluslararası uçuşlar için yeterli uçak filosu bulunmuyordu.

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

1 Yorum gonderildi. “Pegasus Havayolları İle Kırgızistan Yeniden Anlaştı”

  1. jamila dedi ki:

    çook teşekür RECEP TEYİP ERDOĞANa teşekürler bize bu imkanı sunduğu için

Kapali

Havacılık Haberleri