Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Pegasus Diyarbakır Ankara Seferlerini Durdurdu

Pegasus Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en Büyük Havalimanı Olan Diyarbakır Havalimanından Ankaraya Düzenlediği seferlerini durdurdu. Pegasus Havayolları Haftanın 7 Günü Diyarbakır Ankara ve Ankara Diyarbakır karşılıklı seferleri durdurması bölge halkı tarafından..

Kategori: Havaalanlarımız, Havacılık haberleri

Pegasus Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en Büyük Havalimanı Olan Diyarbakır Havalimanından Ankaraya Düzenlediği seferlerini durdurdu. Pegasus Havayolları Haftanın 7 Günü Diyarbakır Ankara ve Ankara Diyarbakır karşılıklı seferleri durdurması bölge halkı tarafından üzüntüyle karşılaştı. Böylelikle sadece  Anadolu Jet Havayollarının sefer düzenlediği Diyarbakır Ankara seferlerinde rekabetin olmaması nedeniyle bilet fiyatlarında gözle görülür artışlar meydana geldi. Daha önceleri ortalama 50 60 lira civarında yolculuk yapılabiliyorken Pegasus Havayolları’nın seferleri durdurmasından sonra uçak bileti fiyatlarının 180 200 liraya kadar yükseldiği görüldü.

Uygun Fiyatlı uçak biletleri nedeniyle Diyarbakır’a yakın Mardin Batman gibi çevre illerinde seyahat etmek için kullandığı Diyarbakır havalimanı‘nın bu özelliğini kaybetmesi nedeniyle yolcu sayısında gözle görülür düşüşler meydana geleceği tahmin ediliyor.

Pegasus Havayolları seferlerin kaldırılması hakkında herhangi bir açıklama yapmazken bölgenin önde gelen dernek ve vakıfların tekrar seferlerin başlaması için gerekli çalışmaların yapılması bekleniyor.

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: mavi_dus (Tolga Savaş)
...

Kapali

Havacılık Haberleri