Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Pegasus Diyarbakır Ankara Seferlerini Durdurdu

Pegasus Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en Büyük Havalimanı Olan Diyarbakır Havalimanından Ankaraya Düzenlediği seferlerini durdurdu. Pegasus Havayolları Haftanın 7 Günü Diyarbakır Ankara ve Ankara Diyarbakır karşılıklı seferleri durdurması bölge halkı tarafından..

Kategori: Havaalanlarımız, Havacılık haberleri

Pegasus Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en Büyük Havalimanı Olan Diyarbakır Havalimanından Ankaraya Düzenlediği seferlerini durdurdu. Pegasus Havayolları Haftanın 7 Günü Diyarbakır Ankara ve Ankara Diyarbakır karşılıklı seferleri durdurması bölge halkı tarafından üzüntüyle karşılaştı. Böylelikle sadece  Anadolu Jet Havayollarının sefer düzenlediği Diyarbakır Ankara seferlerinde rekabetin olmaması nedeniyle bilet fiyatlarında gözle görülür artışlar meydana geldi. Daha önceleri ortalama 50 60 lira civarında yolculuk yapılabiliyorken Pegasus Havayolları’nın seferleri durdurmasından sonra uçak bileti fiyatlarının 180 200 liraya kadar yükseldiği görüldü.

Uygun Fiyatlı uçak biletleri nedeniyle Diyarbakır’a yakın Mardin Batman gibi çevre illerinde seyahat etmek için kullandığı Diyarbakır havalimanı‘nın bu özelliğini kaybetmesi nedeniyle yolcu sayısında gözle görülür düşüşler meydana geleceği tahmin ediliyor.

Pegasus Havayolları seferlerin kaldırılması hakkında herhangi bir açıklama yapmazken bölgenin önde gelen dernek ve vakıfların tekrar seferlerin başlaması için gerekli çalışmaların yapılması bekleniyor.

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: mavi_dus (Tolga Savaş)
...

Kapali

Havacılık Haberleri