Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Pegasus Airlines’ın her iki uçağından biri rötarlı kalkıyor

Pegasus Airlines son zamanlardaki rötarlı uçuşları nedeniyle yolcuların tepkisini çekiyor. Filosunda bulunan 58 uçak ile uçuşlarını icra eden Pegasus Hava Yolları, kurumsal internet sitesinden aylık ve günlük “Zamanında Kalkış Performansı” adı..

Kategori: Havacılık haberleri

Pegasus Airlines son zamanlardaki rötarlı uçuşları nedeniyle yolcuların tepkisini çekiyor.

Filosunda bulunan 58 uçak ile uçuşlarını icra eden Pegasus Hava Yolları, kurumsal internet sitesinden aylık ve günlük “Zamanında Kalkış Performansı” adı altında uçaklarının zamanında kalkış performansını kamuoyu ile paylaşıyor.Uçakların zamanında kalkış performans tablosu incelendiğinde yaz mevsimi öncesinde yüzde 82 olan zamanında kalkış oranı temmuz ayında yüzde 70’lere kadar iniyor.23 Ağustos 2015 tarihinde yayınlanan verilerde de 464 uçuşundan yarısı rötarlı olarak gerçekleştiği görülüyor.

Sivil havacılık sektörümüzde önemli bir yere sahip olan Pegasus Airlines,son zamanlarda rötarlı uçuşları ile gündeme geliyor.Yolcuların tepkisini çeken bu rötarların havayolu şirketinin imajının zedelenmesine neden olurken,şirkete yakın kaynaklar konu hakkında yaz mevsimi ile ülke genelinde artan yolcu sayısı ve havaalanı yoğunluğunun yanı sıra özellikle son bir haftadır İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve Atatürk Havalimanı’nda devam eden pist bakım çalışmaları nedeniyle uçakların rötar yaptığını ifade ediyor.

Pegasus Hava Yolları uçaklarının zamanında kalkış performansını yayınlayan ilk havayolu şirketi olarak göze çarpıyor.

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri