Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Pasaport Kontrol İşlemlerinde Zaman Kaybının Önüne Geçmek İstermisiniz

Avrupa’ya seyahat etmek üzere havaalanına geldiğiniz esnada aklınızdan mutlaka “Acaba pasaport kontrol sırasında çok beklermiyim?” sorusu geçer.Çünkü uzun kuyruklar uçağınızı kaçırmanıza neden olabilir.Bilindiği üzere havalimanlarmızda pasaport kontrol işini bu konuda..

Kategori: manşet haberler

Avrupa’ya seyahat etmek üzere havaalanına geldiğiniz esnada aklınızdan mutlaka “Acaba pasaport kontrol sırasında çok beklermiyim?” sorusu geçer.Çünkü uzun kuyruklar uçağınızı kaçırmanıza neden olabilir.Bilindiği üzere havalimanlarmızda pasaport kontrol işini bu konuda eğitimlerini alan,polis memurları tarafından yapılmaktadır.Sabırla yolcu işlemlerini sanal ortamda yapan memurlara yardımcı olunması açısından biz yolculara da bazı görevler düşer.

İstanbul Atatürk Havalimanı,resmi internet sitesinden yayınlanan duyuruda pasaport işlemlerinin hızlı bir biçimde yapılabilmesi için yolculardan yapılması istenenler bir metin olarak kamuoyu ile paylaşılmış.Yayınlanan ilanda “Giriş ve çıkış işlemlerinizin hızlıca yapılması için kimlik kartınızı pasaportunuzla birlikte görevli polise veriniz.

Bilindiği üzere ülkemiz vatandaşlık sistemini büyük bir titizlikle yürütmektedir. Tüm kamu kurum ve kuruluşları iş ve işlemlerini vatandaşlık numarası üzerinden gerçekleştirmektedir. Kamu kurumlarında yürütmekte olduğunuz işleriniz varsa mutlaka kimliğiniz üzerinde vatandaşlık numarası bulunmalıdır.

Eğer sık seyahat ediyorsanız giriş ve çıkış işlemlerinizin daha hızlı yapılabilmesi için pasaportunuzla birlikte kimlik kartınızı da (ehliyet kimlik olarak kabul edilmemektedir.) görevli polis memuruna veriniz.

Kimlik kartınızı istenmeden vermeniz gereksiz tartışmaların önüne geçerek tatilinizin veya yurt dışı seyahatinizin güzel başlamasıyla neticelenecektir. Görevli polis memuru için ise sorunsuz bir yolcu işlemi gerçekleşmiş olacaktır. Günde ortalama 60.000 yolcuya hizmet verilen terminalde %5 yolcudan kimlik kartı istense bile çok ciddi anlamada hem zaman kaybına hem de gereksiz diyaloga sebep olduğu değerlendirilmektedir ” ifadelerine yer verilmiş.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

1 Yorum gonderildi. “Pasaport Kontrol İşlemlerinde Zaman Kaybının Önüne Geçmek İstermisiniz”

  1. ahmet dedi ki:

    Bilgilendirmeniz için teşekkür ederiz.

Kapali

Havacılık Haberleri