Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Pasaport Kontrol İşlemlerinde Zaman Kaybının Önüne Geçmek İstermisiniz

Avrupa’ya seyahat etmek üzere havaalanına geldiğiniz esnada aklınızdan mutlaka “Acaba pasaport kontrol sırasında çok beklermiyim?” sorusu geçer.Çünkü uzun kuyruklar uçağınızı kaçırmanıza neden olabilir.Bilindiği üzere havalimanlarmızda pasaport kontrol işini bu konuda..

Kategori: manşet haberler

Avrupa’ya seyahat etmek üzere havaalanına geldiğiniz esnada aklınızdan mutlaka “Acaba pasaport kontrol sırasında çok beklermiyim?” sorusu geçer.Çünkü uzun kuyruklar uçağınızı kaçırmanıza neden olabilir.Bilindiği üzere havalimanlarmızda pasaport kontrol işini bu konuda eğitimlerini alan,polis memurları tarafından yapılmaktadır.Sabırla yolcu işlemlerini sanal ortamda yapan memurlara yardımcı olunması açısından biz yolculara da bazı görevler düşer.

İstanbul Atatürk Havalimanı,resmi internet sitesinden yayınlanan duyuruda pasaport işlemlerinin hızlı bir biçimde yapılabilmesi için yolculardan yapılması istenenler bir metin olarak kamuoyu ile paylaşılmış.Yayınlanan ilanda “Giriş ve çıkış işlemlerinizin hızlıca yapılması için kimlik kartınızı pasaportunuzla birlikte görevli polise veriniz.

Bilindiği üzere ülkemiz vatandaşlık sistemini büyük bir titizlikle yürütmektedir. Tüm kamu kurum ve kuruluşları iş ve işlemlerini vatandaşlık numarası üzerinden gerçekleştirmektedir. Kamu kurumlarında yürütmekte olduğunuz işleriniz varsa mutlaka kimliğiniz üzerinde vatandaşlık numarası bulunmalıdır.

Eğer sık seyahat ediyorsanız giriş ve çıkış işlemlerinizin daha hızlı yapılabilmesi için pasaportunuzla birlikte kimlik kartınızı da (ehliyet kimlik olarak kabul edilmemektedir.) görevli polis memuruna veriniz.

Kimlik kartınızı istenmeden vermeniz gereksiz tartışmaların önüne geçerek tatilinizin veya yurt dışı seyahatinizin güzel başlamasıyla neticelenecektir. Görevli polis memuru için ise sorunsuz bir yolcu işlemi gerçekleşmiş olacaktır. Günde ortalama 60.000 yolcuya hizmet verilen terminalde %5 yolcudan kimlik kartı istense bile çok ciddi anlamada hem zaman kaybına hem de gereksiz diyaloga sebep olduğu değerlendirilmektedir ” ifadelerine yer verilmiş.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

1 Yorum gonderildi. “Pasaport Kontrol İşlemlerinde Zaman Kaybının Önüne Geçmek İstermisiniz”

  1. ahmet dedi ki:

    Bilgilendirmeniz için teşekkür ederiz.

Kapali

Havacılık Haberleri