Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Özel hava ambulansına talep artıyor

Ülkemizde özel hava ambulansına talep günden güne artması sonrası birçok özel havacılık şirketi ambulans uçak hizmeti vermeye başladı. Acil hizmetlerde kullanılmak üzere 2008 yılından itibaren, Sağlık Bakanlığı tarafından hava ambulansı hizmeti..

Kategori: Havacılık haberleri

Ülkemizde özel hava ambulansına talep günden güne artması sonrası birçok özel havacılık şirketi ambulans uçak hizmeti vermeye başladı.

Acil hizmetlerde kullanılmak üzere 2008 yılından itibaren, Sağlık Bakanlığı tarafından hava ambulansı hizmeti verilmesi başlaması sonrası bir çok bölgede acil vakalara en kısa sürede müdahale eden sağlık ekipleri birçok hastanın hayatını kurtardı.Sağlık Bakanlığı;Nüfus yoğunluğu,arazi şartları gibi kıstaslar göz önüne alınarak toplamda 17 hava ambulansını Ankara,İstanbul,Çanakkale, Bursa, İzmir, Antalya. Afyon, Adana, Kayseri, Diyarbakır, Van, Erzurum, Trabzon ve Samsun illerinde vatandaşın kullanımına sundu.Masrafları devlet tarafından karşılanan bu hava ambulanslarına ek olarak maddi durumu daha üst seviyede olan vatandaşlarımız da kendi hastalarına özel ambulans uçaklar kiralayarak,hastalarını gerek yurt içi gerekse yurt dışında tedavi yerine en hızlı şekilde intikal ettiriyor.Hava ambulansı hizmetini satın almak isteyenler uçuş süresine bağlı 5000 Euro’dan başlayan fiyatı gözden çıkarıyor.Ülkemizde de özellikle artan bu hava ambulans ihtiyacı doğrultusunda bir çok havacılık şirketi bu hizmeti vermeye başlamıştır.

Hava ambulansı hizmetini veren başlıca şirketler;

*VIP STAR,

* Paralel Air

*İnha Ambulans

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri