Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Özel hava ambulansına talep artıyor

Ülkemizde özel hava ambulansına talep günden güne artması sonrası birçok özel havacılık şirketi ambulans uçak hizmeti vermeye başladı. Acil hizmetlerde kullanılmak üzere 2008 yılından itibaren, Sağlık Bakanlığı tarafından hava ambulansı hizmeti..

Kategori: Havacılık haberleri

Ülkemizde özel hava ambulansına talep günden güne artması sonrası birçok özel havacılık şirketi ambulans uçak hizmeti vermeye başladı.

Acil hizmetlerde kullanılmak üzere 2008 yılından itibaren, Sağlık Bakanlığı tarafından hava ambulansı hizmeti verilmesi başlaması sonrası bir çok bölgede acil vakalara en kısa sürede müdahale eden sağlık ekipleri birçok hastanın hayatını kurtardı.Sağlık Bakanlığı;Nüfus yoğunluğu,arazi şartları gibi kıstaslar göz önüne alınarak toplamda 17 hava ambulansını Ankara,İstanbul,Çanakkale, Bursa, İzmir, Antalya. Afyon, Adana, Kayseri, Diyarbakır, Van, Erzurum, Trabzon ve Samsun illerinde vatandaşın kullanımına sundu.Masrafları devlet tarafından karşılanan bu hava ambulanslarına ek olarak maddi durumu daha üst seviyede olan vatandaşlarımız da kendi hastalarına özel ambulans uçaklar kiralayarak,hastalarını gerek yurt içi gerekse yurt dışında tedavi yerine en hızlı şekilde intikal ettiriyor.Hava ambulansı hizmetini satın almak isteyenler uçuş süresine bağlı 5000 Euro’dan başlayan fiyatı gözden çıkarıyor.Ülkemizde de özellikle artan bu hava ambulans ihtiyacı doğrultusunda bir çok havacılık şirketi bu hizmeti vermeye başlamıştır.

Hava ambulansı hizmetini veren başlıca şirketler;

*VIP STAR,

* Paralel Air

*İnha Ambulans

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri