Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Ordu-Giresun Havalimanı’na ILS cihazı kuruldu

Ordu-Giresun Havalimanı’na uçakların olumsuz hava şartlarında güvenli şekilde inebilmesi için gerekli olan ILS cihazı takıldı. Mayıs ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı bir tören ile açılan..

Kategori: Havacılık haberleri

Ordu-Giresun Havalimanı’na uçakların olumsuz hava şartlarında güvenli şekilde inebilmesi için gerekli olan ILS cihazı takıldı.

Mayıs ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı bir tören ile açılan  Avrupa’nın ilk, dünyanın ise  üçüncü  deniz üzerine inşa edilen havalimanı Ordu Giresun Havalimanı’na pilotların olumsuz hava şartlarında görüş mesafesinin azaldığı durumlarda en büyük yardımcısı olan ILS cihazı takıldı.Uçuş güvenliği için son derece önemli olan cihazın takılması ile birlikte artık uçaklar sisli ve yoğun yağmurun olduğu durumlarda sorunsuz bir şekilde inebilecek.Ekim ayından itibaren havaalanında gece uçuşlarının da başlayacağını açıklayan yetkililer aylık 50 binlerde olan yolcu sayısını 100 binlerin üzerine çıkarmayı amaçladıklarını belirtiyor.

ILS Cihazı Nedir?

İngilizce yazılışı Instrument Landing System olan ve kelimelerin baş harflerinin kullanılarak telefuz edildiği ILS cihazının türkçe anlamı Aletli İniş Sistemi’dir. Pist başına yerleştirilmiş vericiler vasıtasıyla uçakların inişine yardımcı olan bir hassas yaklaşma sistemi olan ILS cihazı,görüş mesafelerinin az olduğu kötü hava koşullarında, uçağın alçak bir biçimde piste yaklaşmasını ve piste elektronik cihazlarla emniyetli iniş yapmasını sağlar. Pilota istikamet ve süzülüş hattı bilgisi verir.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri