Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Ordu-Giresun Havalimanı’na ILS cihazı kuruldu

Ordu-Giresun Havalimanı’na uçakların olumsuz hava şartlarında güvenli şekilde inebilmesi için gerekli olan ILS cihazı takıldı. Mayıs ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı bir tören ile açılan..

Kategori: Havacılık haberleri

Ordu-Giresun Havalimanı’na uçakların olumsuz hava şartlarında güvenli şekilde inebilmesi için gerekli olan ILS cihazı takıldı.

Mayıs ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı bir tören ile açılan  Avrupa’nın ilk, dünyanın ise  üçüncü  deniz üzerine inşa edilen havalimanı Ordu Giresun Havalimanı’na pilotların olumsuz hava şartlarında görüş mesafesinin azaldığı durumlarda en büyük yardımcısı olan ILS cihazı takıldı.Uçuş güvenliği için son derece önemli olan cihazın takılması ile birlikte artık uçaklar sisli ve yoğun yağmurun olduğu durumlarda sorunsuz bir şekilde inebilecek.Ekim ayından itibaren havaalanında gece uçuşlarının da başlayacağını açıklayan yetkililer aylık 50 binlerde olan yolcu sayısını 100 binlerin üzerine çıkarmayı amaçladıklarını belirtiyor.

ILS Cihazı Nedir?

İngilizce yazılışı Instrument Landing System olan ve kelimelerin baş harflerinin kullanılarak telefuz edildiği ILS cihazının türkçe anlamı Aletli İniş Sistemi’dir. Pist başına yerleştirilmiş vericiler vasıtasıyla uçakların inişine yardımcı olan bir hassas yaklaşma sistemi olan ILS cihazı,görüş mesafelerinin az olduğu kötü hava koşullarında, uçağın alçak bir biçimde piste yaklaşmasını ve piste elektronik cihazlarla emniyetli iniş yapmasını sağlar. Pilota istikamet ve süzülüş hattı bilgisi verir.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri