Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Ordu-Giresun Havaalanı Konusunda Son Gelişmeler

2011 yılında temelinin atılması planlanan bölgesel havaalanı Orgu-Giresun Havaalanı konusunda olumlu gelişmeler yaşanıyor.Eski bakanlardanOrdu Milletvekili Hilmi Güler,artık temel atma hazırlıklarının yapıldığı Ordu-Giresun Havaalanında ihale sürecinin başladığının altını çizdi. Bölgesel havaalanı..

Kategori: Havacılık haberleri

2011 yılında temelinin atılması planlanan bölgesel havaalanı Orgu-Giresun Havaalanı konusunda olumlu gelişmeler yaşanıyor.Eski bakanlardanOrdu Milletvekili Hilmi Güler,artık temel atma hazırlıklarının yapıldığı Ordu-Giresun Havaalanında ihale sürecinin başladığının altını çizdi.

Bölgesel havaalanı projesi olan Ordu-Giresun Havaalanı’nın 2011 yılı Ulaştırma Bakanlığı yatırım programına dahil edildiğini belirten Güler,bu havaalanının yapılması ile birlikte Ordu ve Giresun illerinin vizyonunun değişeceğine inandığını ifade eden Güler,proje hakkında bilgileri paylaştı.Güler,”havaalanının ana pistinin 3 kilometre olacağını, pistin her 2 yanında 1 kilometrelik yedek pistler bulunacağını ve bu durumda pistin 5 kilometreye çıkacağını ifade etti. Havaalanı pistinin birkaç sektör açısından kullanılabileceğini dile getiren Güler, aynı yerde yat limanı, yerel tekne imalat alanları ve tersane de kurulabileceğini”söyledi.

Hilmi Güler ayrıca havaalanı projesine destek veren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri