Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

O uçak emekli edildi!

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Milano seferini yaptığı sırada motoru yanan ve Atatürk Havalimanı’na geri dönen Airbus A320 uçağı hizmetten çekildi. 25 Nisan 2015 tarihinde tüm Türkiye’nin yüreğini ağzına getiren olayda İstanbul’dan..

Kategori: Havacılık haberleri

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Milano seferini yaptığı sırada motoru yanan ve Atatürk Havalimanı’na geri dönen Airbus A320 uçağı hizmetten çekildi.

25 Nisan 2015 tarihinde tüm Türkiye’nin yüreğini ağzına getiren olayda İstanbul’dan kalkış yapan ve Milano’ya seyir halindeyken sağ motoru birden alev alan THY uçağı, tecrübeli kaptan pilotu Alphan Morkan’ın çabalarıyla Atatürk Havalimanı’na acil  iniş yapan ve çamura saplanan uçağın artık hizmetten çekildiği öğrenildi.2006 yılında THY filosuna katılan uçağın yaşanan olay sonrası şirketin imajı ve uçuş güvenliği gerekçesiyle artık uçuşlarda kullanılmayacak.

Dünya basını da olayı flaş haber olarak duyurmuş ve uluslararası marka olan THY’nin bu olaydan en az etki ile çıkarılması amaçlanıyor.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri