Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

O uçak emekli edildi!

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Milano seferini yaptığı sırada motoru yanan ve Atatürk Havalimanı’na geri dönen Airbus A320 uçağı hizmetten çekildi. 25 Nisan 2015 tarihinde tüm Türkiye’nin yüreğini ağzına getiren olayda İstanbul’dan..

Kategori: Havacılık haberleri

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Milano seferini yaptığı sırada motoru yanan ve Atatürk Havalimanı’na geri dönen Airbus A320 uçağı hizmetten çekildi.

25 Nisan 2015 tarihinde tüm Türkiye’nin yüreğini ağzına getiren olayda İstanbul’dan kalkış yapan ve Milano’ya seyir halindeyken sağ motoru birden alev alan THY uçağı, tecrübeli kaptan pilotu Alphan Morkan’ın çabalarıyla Atatürk Havalimanı’na acil  iniş yapan ve çamura saplanan uçağın artık hizmetten çekildiği öğrenildi.2006 yılında THY filosuna katılan uçağın yaşanan olay sonrası şirketin imajı ve uçuş güvenliği gerekçesiyle artık uçuşlarda kullanılmayacak.

Dünya basını da olayı flaş haber olarak duyurmuş ve uluslararası marka olan THY’nin bu olaydan en az etki ile çıkarılması amaçlanıyor.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri